Anasayfa / Burçlar / 2018 Yılında Burcunuzu Neler Bekliyor?

2018 Yılında Burcunuzu Neler Bekliyor?

Paylaş

Koskoca bir yılı geride bıraktık… 2018 yılı ile birlikte de yeni umutlar, yeni fırsatlar ve yeni başlangıçlar için hazırız. Şimdi hep birlikte güzel niyetlerimiz ile yeni yılımızı şekillendirme zamanı. Türkiye’nin genel durumuna göz atarsak, yıl genelinde ülke hazinesi, milli zenginliklerimizin ve gelirlerimizin çok önemli olacağını görebiliriz. Ülke çapında sanatsal faaliyetlerde bir artış görülmesi, sanata ve sanatçıya verilen değerin artması da gündeme gelebilir.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Kuantum konusunda hepimizin kafası biraz karışık, ancak yine de içimizi ferah tutmakta fayda var çünkü; Efsanevi fizikçi Richard Feynman’ın açıkladığı gibi; “Şundan emin bir biçimde söyleyebilirim ki; kuantum mekaniğini hiç kimse anlamamıştır. *”

Kuantum fiziğinde mutlak bir sonuçtan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü atom altı dünyada mutlak bir gerçeklik yoktur. Elektronların hareketleri bilinemeyeceği gibi, fotonlar da zaman zaman parçacık, zaman zaman da dalgalar gibi davranır. Hatta meşhur tek yarık, çift yarık deneyinde tek bir fotonun aynı anda hem dalga hem de parçacık olarak davrandığı gösterilmiştir. Burada da deneyin sonucunun gözlem yapanın –bir anlamda- niyetine göre değiştiği söylenebilir. Atom altı parçacıkların nasıl hareket edeceği, onların nasıl hareket etmesini gözlemleyeceğimiz ile ilişkili bir durumdur.

Peki, bunun bizlere ne faydası var?

Gelecek dediğimiz zaman birimi sonsuz bir olasılıklar yumağıdır ve bu yumak bir dolanıklık içindedir. Biz hangi sonucu ölçmeye niyet edersek gözlemci etkisini bu noktada devreye sokmuş oluruz ve kendi geleceğimize etki ederiz. Bu durum başkalarının geleceği için de aynı şekilde ifade edilebilir. Böylelikle ne kadar olumlu düşünceler ile kendi geleceğimiz için yorum yaparsak o kadar çok fırsatı, şansı, güzel gelişmeleri yakalamış oluruz.

Yaşam yolumuzda bizler için üzücü, yorucu, yıpratıcı ve zor olan dersler ise bir anda kendimizi geliştirmemiz için harika fırsatlara dönüşebilir. Bu fırsatları ise görmek için kendimizi geliştirmemiz önemlidir. Yoksa sürekli şikâyet eden, yaptığı her işin sonucunda kendisini başarısız gören, değersizlik hisleri ile kuşatılmış bir şekilde kalırız. Oysaki özgür irademiz bize bahşedilen en büyük hediyedir ve gelecek güzel günlerimiz öncelikle onu istemekten geçer.

Burçlara göre 2018 Yılı neler getirecek kısaca göz atarsak:

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar için felsefe, uzak aşırı ülkelerin kültürlerine olan ilgi, yüksek öğrenim ile ilgili konular gündeme gelecektir. Koçlar 2018 yılı içinde kendilerini köklü bir yenilenme süreci içinde bulacak. Kendilerine olan bakış açıları değişecek. Daha paylaşımcı ve daha kollektif alanlarda görev alacak ve bu alanlarda çalışmaktan da mutlu olacaklar.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise 2018 yılında kariyer odaklı olacaklar. Bu yıl boğaların iş hayatında parlama, kendilerini öne çıkarma ve geçmiş zamanda yaptıkları tüm çalışmaların sonuçlarını görme yılı olacak. Güzel teklifler ile de kariyer planlaması ve değişikliği yapabilirler. Terfi almaları olasıdır. İşyerinde fazla zaman geçirerek ev ve aile konularını ihmal etmemelerinde fayda var.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise 2018 yılı kelimenin tam anlamıyla sosyal faaliyetler yılı olacak. Gönüllülük ve hayır işlerinde çalışabilir ve derneklerde görev alabilirler. Pek çok başarılı sosyal sorumluluk projesi yapabilir, çocuklar ve evcil hayvanlar ile ilgili daha fazla sorumluluk üstlenebilirler. Bu yıl İkizler burcu için bir parlama ve öne çıkma yılı olacak. Popülerliklerinin zirvesindeler.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise 2018 yılı bir yeniden doğuş sürecini beraberinde getiriyor. Bu yıl Yengeç burçları kendilerini kısıtlayan her türlü bağdan, olumsuz kişi ve ilişkilerden, düşüncelerden arınacaklar. Yeni başlangıçlar için hazır olacaklar. İçlerindeki gücü keşfedecekler.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise 2018 yılı öne çıkma, önde olma, göz önünde bulunma yılı olacak. Kendileri ile ilgili radikal kararlar alabilir ve dış görünüşlerinde değişikliğe gidebilirler. Bu yıl aslanlar, hedeflerine ulaşmak için yoğun çaba sarf edecekler.

Başak Burcu: 2018 yılının maddi konularda en şanslı burçlarından birisi de Başaklar. Sevgili Başaklar, geçtiğimiz yıllar boyunca çok fazla çalıştınız, ev ve aile hayatı için çok çaba sarf ettiniz ve çok yoruldunuz. Bu yıl sizin için bir bolluk yılı olacak. Lütfen harcamalarınıza dikkat edin.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise 2018 yılı arkadaş çevresi, kardeşler ve yakın akrabalar ile ilgili konuların sıklıkla gündeme geldiği bir dönem olacak. Yakın komşuları ile güzel ilişkiler geliştirebilirler. Sanatsal faaliyetlerin yoğun olacağı bir yıl olacak.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar ise 2018 yılında aile konuları ön planda. Yeni bir aile kurmak, ailelerini genişletmek isteyebilirler. Akrep Burçları için bir ev sahibi olmak ve yatırımlarını konuta yönlendirmek de olası görülmektedir. Bu yıl sevgili Akrepler, ailelerinin temellerini güçlendirecekler.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise 2018 yılı tam bir şenlik havasında geçecek. Bekar Yaylar evlenebilir. Evli olanlar ise çocuk sahibi olmayı düşünebilirler. Hobiler, arkadaş ortamları ve evcil hayvanlar ile ilgili konular sıklıkla gündeme gelecek. Bu yılın en şen burcu Yay burcu olacak.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar ise bu yıl fazlasıyla iş odaklı olacaklar. Zaten iş ve kariyer, başarı konusunda odaklanmış olan Oğlaklar, bu sene kendilerini işleri ile fazlaca meşgul edecek. 2017 yılı sonunda burçlarına girecek olan Satürn’ün de etkisi ile kendilerini daha güçlü ve dayanıklı hissedecekler. Sağlıklarını ihmal etmesinler.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar ise bu yıl ortaklıklar için harika fırsatlar yakalayacaklar. Yaşça kendilerinden büyük kişilerden de destek görebilirler. Bu yıl Kovalar için evlilik yılı. Bekar olanlar için kısmetler artarken, evli Kovalar da aşk tazeleyecekler.

Balık Burcu: 2018 yılının en gizemli burcu da Balıklar. Yükselen burcu ya da burcu Balık olanlar için 2018 yılı hayatın anlamı üzerine derin felsefi konuların konuşulacağı bir yıl olacak. Gizemli konulara merak sarabilirler. Psikoloji her zamankinden daha çok dikkatlerini çekebilir. İnsan doğasını anlamak için uzun yolculuklara çıkabilirler. Miras ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*