Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Akupressürle Tanışın

Akupressürle Tanışın

Paylaş

Akupressürle TanışınAkupressür akupunktur noktalarına yapılan enerji masajıdır. Bir başka deyişle; iğnesiz akupunkturdur. İğneyle uyarılan noktalar akupressürde parmaklarla bastırılarak harekete geçirilir.

Hafize Dinç
Manuel Terapist

Böylece iyileşme ve sağlığı koruma amacıyla başvurulan yöntem olarak karşımıza çıkar.

Bedenimizde bizi saran enerji meridyenleri bulunmaktadır. Bu enerji meridyenlerindeki enerji akışı yer yer azalma veya artış gösterdiğinde, beden sağlığında bozulmalar görülür. Bedenin enerji akışındaki dengesizlik bedenin fiziksel ve kimyasal niteliklerine de yansır. Kas gerginliği, hormonal dengesizlik ve asit birikmesi gibi problermlerle karşılaşabiliriz.

İşte bu bağlamda akupressürün önemine dikkat çekmek gerekir. Çünkü akupressür enerji hatlarındaki dengeyi sağlamayı amaçlar, dengeli akım sağlandığında beden de sağlığına kavuşur.

Akupressüristlerin çok iyi eğitimli olmaları ve akupressür uygulanacak kişinin güvenini kazanmış olmaları gerekmektedir. Çünkü kurulan iletişim iyileşmede önemli rol oynamaktadır.

Neden akupressür ?

Sinir sistemini düzenler Salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar Hazmı kolaylaştırır Kan dolaşımını hızlandırır Hafiflik ve dinçlik verir Kas sertliklerini giderir Baş ve sırt ağrılarını giderir Zihni berraklaştırır Stressin etkilerini giderir Uykusuzluğu giderir ve uykunun kalitesini arttırır.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*