Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Bölgesel İncelme Sağlıklı mı?

Bölgesel İncelme Sağlıklı mı?

Paylaş

Bölgesel incelme yöntemleri, yağlarından kurtulmak ve kısa süre vücuttaki kiloları eritmek için en ideal yöntemlerden biridir. Karın bölgesi, diz üstü, iç bacak ve basen bölgelerine yapılan uygulamada tamamen yağa odaklanılır ve hedef noktaya eşit derecede enerji yollanır. Böylece kilolar vücuttan doğal yollarla atılır. Bölgesel incelme uygulamasında su tüketimi oldukça önemlidir.

Dr. Fulya Tezel

Uzman Dermatolog

Doğal yollarla kilo vermek deyince akla ilk gelen kavram spor olsa da günümüzde herkes için spora haftanın belirli günlerini ayırıp bir düzen oturtmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle yağlarından kurtulmak isteyenler alternatif yöntemlere yönelir. Bölgesel incelme yöntemleri, kısa süre içinde uzun sürelerde çaba harcamaya gerek kalmadan vücuttaki kiloları eritmek için en ideal yöntemlerden biridir.

Bölgesel incelme sağlıklı bir yöntem

Vücuda ısı enerjisi göndererek yağ hücrelerinin parçalanmasını ve sonrasında vücuttan doğal yollarla atılmasını sağlayan yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin genel adına bölgesel incelme denir. Karın bölgesi, diz üstü, iç bacak ve basen bölgelerine yapılan uygulamada tamamen yağa odaklanılır ve hedef noktaya eşit derecede enerji yollanır. Böylece kilolar vücuttan doğal yollarla atılır. Bölgesel incelme uygulamasında su tüketimi oldukça önemli. Uygulamaya başlamadan önceki süreçte 3 gün boyunca 2,5 litre su tüketilmesi gerekir. Bunun sebebi ise su oranının vücuttaki yağın algılanmasına yardımcı olmasıdır. Uygulama bir uzman tarafından yapıldığında ciltte herhangi bir sarkma meydana gelmesi gibi bir riskin yoktur.

Bölgesel incelme tedavisi kimlere uygulanmıyor?

Hamilelerde, kalp pili kullananlarda ve ciddi kalp problemi olanlar bölgesel incelme uygulaması yaptıramaz. Ayrıca uygulama yapılacak olan bölgede herhangi bir metal protez bulunmaması gerekir. Metal proteze sahip kişiler bu uygulamadan yararlanamaz. Öte yandan ihtiyacı olmayan kişiler için de bölgesel incelme tedavisi uygulamak bir anlam ifade etmez.

Yağ oranı yüksek kişilerde daha iyi sonuç alınıyor

Yağ oranı yüksek olan kişilerde bölgesel incelme uygulamaları ile daha iyi sonuç alınır ve seans süreleri daha kısadır. Bu ters oranın sebebi, kullanılan cihazların yağlara odaklanıyor olması. İnsan bedeninde yağ oranı fazla olduğunda cihazlar da daha kolay bir şekilde yağları saptar ve müdahale eder. Bahar aylarını formda geçirmek ve yazı fit bir vücutla karşılamak isteyenlerin başvurabileceği bir yöntem olarak bölgesel incelme çağımızın sorunlarından biri olan kilo problemlerine alternatif çözümlerden biridir.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*