Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Çatlaklara Güneşli Çözüm: Bi-One Biodermogenesi Tedavisi

Çatlaklara Güneşli Çözüm: Bi-One Biodermogenesi Tedavisi

Paylaş

Bugüne kadar tedavisi en zor estetik sorunlardan biri olan çatlaklardır. Göğüs dekoltesi, bacaklar, karın bölgesinde çekiciliğine gölge düşüren bu izler artık sorun olmaktan çıktı! Cilde zarar vermeyen Bi-One Biodermogenesi tedavisinde bronzlaşmak etkiyi artırıyor. Kısacası yazın güneşin tadını doyasıya çıkarırken, çatlaklardan kurtulmak mümkün…

Dr. Erçin Özüntürk
Dermatolog

Günümüze kadar çatlak tedavisine yaklaşım hep cilde mikro hasar verilmesi ve cildin kendini toparlaması üzerineydi. Bu tip yöntemler halen mevcut olup çatlağın görüntüsünü sadece yüzde 15-25 gibi bir seviyede tedavi edebilmektedir. Oysaki çatlakların, sadece dış yüzeyde olan sorunlar olmadığının da önemle altını çizmekte fayda var. Cildin bir bütün olarak ele alınması gerekir. Çatlakların oluşumunun en önemli sebebi hormonal değişikliklere dayanır. Tabii ki mekanik etkiler (yer çekimi, kilo alıp verme vs.) zaten hali hazırda hormonal değişiklikler sonucunda oluşan çatlakların biraz daha derinleşmesine ve büyümesine neden olur. Güncel çalışmalar, çatlakların aslında atrofi (Hücrelerin beslenememesi durumunda küçülmesi; yani doku kaybı) olduğunu kanıtlamıştır. Sonuçta, hücre bazında bir sıkıntı varsa, fraksiyonel lazer, dermabrazyon gibi sistemlerle cildi soymak ya da mikro iğneleme sistemleriyle enerji vermek çok da yeterli değildir. Bir başka önemli nokta ise bu tip tedavilerin ciltte oluşmuş olan çatlakların renklenmesi, bronzlaşmasına hiçbir katkı sağlamıyor olmalarıdır.

Çatlağı tedavi eden sistem: Biodermogenesi
Toplamda 14 senelik çalışma ve araştırmalar sonunda ilk defa cilde zarar vermeden çatlağı tedavi eden bir sistem geliştirilmiştir. İtalya’da üretilen bu Biodermogenesi adlı sistemle çatlağı ortalama yüzde 85 oranında iyileştirmek artık mümkündür. Buradaki yüzde 85 rakamının yanlış anlaşılmaması gerekir. Yüzde 15 gibi bir başarısızlık kesinlikle söz konusu değildir. Bu rakam, çatlağın doldurulmasıyla alakalıdır. Yani her çatlakta iyileşme kesinlikle vardır. Hiçbir yan etkisi yoktur. Tamamen Bio-uyumlu manyetik alan ile birlikte bazı spesifik amino asit bazlı serumların cilde yedirilmesi suretiyle hiçbir acı hissetmeden, hayat standartlarında hiçbir kısıtlama getirmeden çatlaklardan kurtulmak artık mümkündür. Biodermogenesi ciltte rejenerasyon yapıyor, kan dolaşımını normalize ediyor, oksijen seviyesini normal düzeylere çıkarıyor, lenfatik mikro sirkülasyonu en uygun hale getiriyor. Bunu derinin fizyolojik yapısına saygı duyarak, hiçbir hasar vermeden normal biyolojik fonksiyonlarını geri kazandırır. Tedavi sırasında güneşe çıkabilir, solaryuma gidebilir, çatlaklarınızı bronzlaştırıp sağlıklı derinizle aynı renk ve bronzluk seviyesine getirebilirsiniz.

Seans Sayısı ve Aralığı
Çatlak tedavisine başlamadan evvel hasta ve doktor tarafından seans sayısını belirlemek için özel bir form doldurulur. Bunun neticesinde bir puanlama ortaya çıkar ve tedavinin kaç seanstan oluşacağı belirlenir.
Genel olarak, 10 yıla kadar olan çatlaklarda 10-12 seans uygulanırken, 10 yıl ve üzeri olan çatlaklarda 20 seanslık bir tedavi programı uygulanmaktadır. Bu yöntemle tek seferde vücudun yalnızca tek bir bölgesi (örneğin kalçalar, karın, göğüs, uyluk) tedavi edilebilmektedir. Tedavi edilmesi istenilen diğer bölge için ancak bir bölgenin tedavisi bittikten 6 ay sonra işlem yapılabilmektedir.
Seanslar haftada minimum 2 seans, maksimum 3 seans olarak uygulanır. Buradaki önemli kıstas, 48 saatte bir seans uygulanabilir olmasıdır. Daha sık yapmanın hiçbir ekstra faydası yoktur. Tedavi bitiminde günlük hayata rahatlıkla dönülebilmektedir. Sadece 2 saat süre ile soğuk temasından (soğuk su ile duş almak gibi) kaçınılmalıdır.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla