Anasayfa / Estetik ve Güzellik / Daha Genç Görünmenin Formülü

Daha Genç Görünmenin Formülü

Tüm dünyanın genç ve sağlıklı kalmanın peşinde koştuğu bir gerçek. Estetik cerrahi genç kalabilmenin sihirli anahtarını sunuyor ve elveda denilen yıllara inat, günden güne tazelenen bir cilde, yenilenen bedene kavuşma imkanını veriyor. İşte size daha genç görünmenin sırları…

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Hemen herkes 30’lu yaşlarda aynalardaki aksine bakıp, hafif form kayıpları yaşadığının farkına varır. Özellikle 30-40 yaş arası geleceğe yatırım yapmak için en doğru yaş aralıklarıdır. Bu yaş aralığında yaptıracağınız önlem uygulamaları, 40’lı, 50’li ve hatta 60’lı yıllara daha rahat, dinç, diri ve daha genç girmenizi sağlayacaktır. Önce beslenmeyle başlayalım. Hayatınızdan suyu, sebzeyi ve meyveyi eksik etmeyin. Cildinizi nemlendirin ve güneş ışığından koruyun. Hiç alternatifi yok, kesinlikle sigarayı terk edin. Spor, sabit kiloda kalma ve stresten uzak bir yaşam tarzı şart. Tüm bunları yaptıktan sonra medikal ve estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz.

Yaşlı gösteren yüz kusurları

Yüzümüzdeki yaşlı gösteren kusurları; ince çizgiler, gıdık ve boyun bölgesi yaşı en fazla belli eden alanlardır. Hindi boynu olarak da tanımlanan sarkmış, kırışmış gıdık ve boyun bölgesi, yüz güzelliğinize gölge düşüren ve sizi olduğunuzdan çok daha fazla yaşlı gösterir. Yine ince çizgilerle başlayıp, giderek derinleşen kaz ayakları, dudak üstü ve alın çizgileri, form kayıplarını belli eder. Öncelikle ameliyatsız teknikler tercih edilmelidir çünkü cerrahi girişimlerde kesi yapıldığı için, iyileşme süreçleri uzar, komplikasyon riski artar. Botoks, yağ enjeksiyonları, Örümcek Ağı Tekniği tüm bu sorunların önüne geçmeyi sağlar.

Saçlar çok önemli

Seyrekleşen ve gençlik zamanlarındaki gibi canlı ve gür kalamayan saçlar kesinlikle yaş alma sinyalleri verir. Saçların canlanması için, Organik Saç Ekimi enjeksiyonu uygulanabilir. Normalde Organik Saç Ekimi için hastanın bölgesel yağlanma alanlarından alınarak, kök hücreden zengin hale getirilen yağlı sıvı, saçların canlanması ve tekrar sağlık kazanması için de kullanılır. Bu sıvı sayesinde, saçların dökülmesi durur ve etkili bir şekilde canlanma başlar.

Dudakların parlak ve diri gözükmesi gerekir

Dudakların güneşten en fazla etkilenen bölge olması ve zaman içinde renk ve diriliğinde kayıplar yaşanması yine yaşlı gösteren unsurlardan bir tanesi. Öncelikle yaz kış dudakların nemsiz bırakılmaması gerekir. Yüksek koruma faktörlü dudak koruyucuları kullanılmalıdır. Eğer bir form kaybı yaşanıyorsa, dudaklara yapay enjeksiyonlar yerine, hastanın kendi yağıyla hazırlanan kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu sayede hem dudaklara dirilik kazandırılır, hem de kaybolan canlılığı kök hücre sayesinde tekrar yerine gelir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*