Denge

Paylaş

Artık kış aylarının başlaması ile aklı sembolize eden Merkürle birlikte, adalet arayıcısı Terazi Burcunda kavuşum halindeler. Bu dönemde aklımız da egomuz da adalet arayışı içinde olacaktır. Feda etmek, vaz geçmek, yeniden başlamak ve gerçeklikleri olanca çıplaklığı ile görmek zamanı gelmiştir.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

1.Bir insanın ya da bir nesnenin devrilmeden, dikey durma durumu.

Eş anlamlısı: muvazene
 

2.İki karşıt gücün denk gelmesinden doğan durum.

Denge…. Gece ve gündüz, sıcak ve soğuk, savaş ve barış… Zıtlıkların uyumundan doğan dengenin hüküm sürdüğü, sembolü de adı da terazi olan burcun ayı, Ekim ayındayız. Bu ay başında gerçekleşecek olan Güneş ve Merkür kavuşumu, başta Terazi Burcu olmak üzere tüm burçları etkileyecek. Güneş Terazi burcunda yavaş yavaş gücünü ve etkisini kaybetmeye başlamış gibidir. Artık günler kısalmakta ve geceler uzamaktadır, güneşin ışığını daha az görürüz ve ısısını da daha düşüktür ve ilerleyen zamanlarda neredeyse hiç ısıtmaz olur. Güneş, astrolojide kalp ve omurilik olarak sembolize edilir. Ego’dur. Kişiliğimizi nasıl ortaya koyduğumuzu anlatır. Terazi ile birlikte ego yavaş yavaş çözülmeye başlar, ben yerine biz sözcüğü öne geçer.  Artık kış aylarının başlaması ile birlikte aklı sembolize eden Merkür ile birlikte, adalet arayıcısı Terazi burcunda kavuşum halindeler. Burada artık aklımız da egomuz da adalet arayışı içinde olacaktır. Feda etmek, vaz geçmek, yeniden başlamak ve gerçeklikleri olanca çıplaklığı ile görmek zamanı gelmiştir. Olası tüm senaryolar birer birer önümüze dökülür ve artık bizler de seçimlerimizi yaparken bu ihtimaller denizinde yol bulmaya çalışan birer kaptan gibiyizdir.

Terazinin yöneticisi Venüs de rahatsız olduğu Başak Burcunda, Mars ile kavuşum halinde. Bu kombinasyon hem duygularımızı hem de düşüncelerimizi nasıl ifade edeceğimiz konusunda bizlere çok boyutlu düşünmek zorunda bırakıyor. Ben mi, başkaları mı? Duygularım mı, düşüncelerim mi? Marsın mücadeleci ve yıkıcı doğası, Venüs’ün uyum ve ahengini değiştirirken, Başak burcunun eleştirel bakış açısı her şeyi en ince ayrıntısına kadar analiz etmemizi sağlayacak.

İki karşıt gücün denk geldiği noktadayız ve seçimlerimiz kaderimizin geri kalanını etkileyecek…

Koç Burcu: İkili ilişkiler, ortaklıklar, birlikte alınan kararlar konusunda kendinizi arada kalmış hissedebilirsiniz. Daha fazla güvenlik arayışı içindesiniz ancak yine de daha fazla yenilik deneyimlemek isteyeceksiniz. Bu durumda alacağınız kararlar için eşiniz, ortağınız ve partnerinizin de görüşü çok önemli olacaktır. Her türlü karar için, mutlaka onların da fikrini almanız gereklidir.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise Ekim ayı boyunca çalışma ortamı, birlikte çalışılan kişiler ile olan iletişim önem kazanacak. Kariyerlerinde bir değişikliğe gitmek isteyebilirler. Yeni başlangıç ve yeni çalışma alanları için uygun bir zaman. Flörtler ciddi ilişkilere dönüşebilir. Ekstrem sporlara olan ilgi artabilir.

İkizler Burcu: İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise Ekim ayı boyunca aile içindeki konular önemli olacak. Ebeveynleri ile ilgilenmek durumunda kalabilirler. Evde küçük tadilat ve tamirat işleri yapabilirler.  Terazi burcundaki güneşin olumlu açıları nedeni ile de hali hazırdaki ilişkileri evlilik ile sonuçlanabilir. Yurtdışı bağlantılar ve yüksek öğrenim için oldukça şanslı bir dönemdeler.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise bu ay içinde kendilerine yeni bir ev, yeni bir yuva kurma ihtiyacı hissedebilirler. Daha geniş bir eve taşınmaları da olasıdır. Mal paylaşımı konuları gündeme gelebilir. Kariyerlerinde ani bir değişiklik ve fırsat ile karşılaşabilirler. Bu fırsatları değerlendirmeleri yararlı olacaktır.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise, güneşin Terazi burcuna geçmesi egolarının yavaş yavaş dağılacağı anlamına gelmekte. Daha fazla empati kuracaklar. Evlilikler, ortaklıklar için ise yeni ve mutlu başlangıçlar gündeme gelecek. Aşırı harcamalara dikkatli olmalarında fayda var.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise, maddi konular bakımından şanslı bir Ekim ayı yaşayacaklar. Gelirlerinde beklemedikleri bir artış olabilir ancak giderlerine de dikkat etmelerinde fayda var. İş ortamlarında ise beklenmedik gerginler yaşayabilirler. Çatışmalardan uzak durmalarında fayda var.

Terazi Burcu: Güneş Ekim ayının ilk üç haftasında sizin burcunuzda hareket edecek, bu da sizin istekleriniz konusunda daha da tutkulu olmanızı sağlayacak. Kendinizle ilgili kararlar alırken daha cesur davranacaksınız. Yine bu ay geçmişten kalan ve sizi üzüp, sıkan ve yıpratan tüm enerji bağlarından kurtulmak için harika bir dönem olacak. Bekar Terazilerin aşk hayatlarında mutlu gelişmeler olacak. Evli Teraziler ise, bu ay içinde bebek ile müjdelenebilirler.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise Ekim ayı toplum önünde oldukları, dernekler, hayır işleri ve sanatsal faaliyetler konusunda aktif olacakları bir dönem olacak. Bu süreç içinde Akrep burçları da geçmişten gelen düşünce kalıplarının değişmesi için kendilerini daha motive hissedecekler. Ekim ayının ortalarında da burçlarına geçecek olan Jüpiter’in etkisi ile de işlerinde bir genişleme ve rahatlık deneyimleyecekler.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar ise, iki yıldır burçlarında ağırladıkları Satürn ile vedalaşmaya hazırlanıyorlar. Bu durum bu süreç içinde Yay Burçlarına sunduğu sınavların bir anlamda tekrarı ya da bütünlemesi şeklinde olacak. Olaylara mümkün olduğunca sağ duyu ile yaklaşmalarında fayda var. Yakın komşuları ve kardeşleri ile uyumlu ilişkiler geliştirebilirler ve geçmişten gelen sorunları çözebilirler. Taşınmaları olasıdır.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise maddi kaynakları ve gelirleri konusunda yeni başlangıçlar yaşayacaklar. Kariyerleri için yeni fırsatlar ve olumlu gelişmeler meydana gelecektir. Yüksek öğrenim ve yurtdışı seyahatler için ise şanslı bir dönemdeler. Sağduyulu Oğlaklar, güçler arasındaki dengeyi olaylıkla bulacaklar ve yılın en şanslı aylarından birini yaşayacaklardır.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar için ise kendileri ve kişisel gelişimleri için hayati kararlar alacakları bir dönem. Kollektife ait olan Kova burcu, Ekim ayı ile beraber daha fazla ben demeyi öğrenecek. Mal paylaşımı ve miras konuları gündeme gelebilir. Yüksek öğrenim ile ilgili yarım kalan işler tamamlanabilir.

Balık Burcu: Balık Burçları ve yükselen burcu balık olanlar için ise evlilik, ortaklıklar ve ikili ilişkiler ön planda olacak. İstekleri konusunda daha tutkulu olabilirler. Hali hazırdaki ilişkileri evlilik ile sonuçlanabilir ve evlilik için ciddi adımlar atabilirler. Miras konuları ve mal paylaşımları gündeme gelebilir.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*