Anasayfa / Ağız ve Diş Sağlığı / Dişlerini Beyazlatanlar Daha Çok Gülüyor!

Dişlerini Beyazlatanlar Daha Çok Gülüyor!

Paylaş

Dişlerini beyazlatan kişiler, daha sağlıklı ve çekici bir görünüm kazandıkları gibi, kendilerine güvenleri de arttığı için kesinlikle daha çok gülümsüyor.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir

Güzel bir gülümseme pırıl pırıl bembeyaz dişlerle başlar. Bembeyaz dişlere sahip olmak artık zor değil. Dişlerde renklenme gülüşümüzün güzelliğini ve çekiciliğini olumsuz yönde etkiler. Diş lekelenmesi ve renklenmesi; ağız hijyeninin yetersizliği, kafein, şekerli, asitli ve renkli gıdalar, sigara, puro gibi tütün ürünlerinin tüketimi ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan bir görüntüdür.

Diş Rengi Sekiz Tona Kadar Açılabilir

Renklenmiş ve doğuştan koyu renkli olan dişleri, estetik diş hekimliğinde son yılların en gözde trendi olan ‘Teeth Bleeching’ adı verilen diş beyazlatma sistemi ile sekiz tona kadar açmak ve daha beyaz, daha ışıltılı dişlere sahip olmak mümkün. Diş beyazlatma işlemi sonucunda kişi daha güzel bir gülümseyiş, daha sağlıklı ve çekici bir görünüm kazandığı gibi, kendilerine güvenleri artar ve kesinlikle daha çok gülümser.

En Fazla Bir Saat Sürer

‘Diş Beyazlatma’ uygulaması son dönemde kadınlarda olduğu gibi erkekler arasında da oldukça popüler. Estetik diş hekimliğinin son derece güvenli bir uygulaması olan diş beyazlatma, diğer adıyla bleeching işlemi ofis ve ev uygulamaları olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Öncelikle klinikte, diş hekimi kontrolünde kişiye dişeti, dudak ve yumuşak dokuları korumak için özel jel ve ekartörler uygulanır. Daha sonra dişlerin beyazlamasını sağlayan özel beyazlatma jelleri sürülür ve beyazlatma işlemine başlanır. Yaklaşık 40 dakika-1 saat boyunca beyazlatma işlemi devam eder ve gerekirse seans tekrarı yapılarak istenilen beyazlığa ulaşılır. Bu işlem ofis beyazlatmasıdır.

Dişlere ve Diş Etlerine Zarar Vermez

Diş beyazlığının devamı ve renklenmenin geri dönüşümünü engellemek amacıyla ya da ‘ev beyazlatması’ yapmak isteyen hastalar için her hastaya özel, alt ve üst çene dişleri için plaklar hazırlanır. Hastaya bu plaklara sürüp evde uygulaması için özel beyazlatma ajanları verilir. Bu uygulama ev beyazlatmasıdır. Diş beyazlatma işlemi özellikle hekim kontrolünde uygulandığında son derece güvenli bir uygulamadır. Uygulama esnasında dişlerde geçici olarak hassasiyet görülebilir. Bu hassasiyet kalıcı değildir. Beyazlatma uygulaması hekim kontrolünde yapıldığında dişlere ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar vermez.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*