Anasayfa / Estetik ve Güzellik / Erkekler de Estetik Tutkunu

Erkekler de Estetik Tutkunu

Paylaş

Dış görünüş ile ilgili kaygılar yalnızca kadınları değil erkekleri de yakından ilgilendiriyor. Türkiye’de estetik operasyonlardaki başarının artması, teknolojinin gelişimiyle iyileşme sürelerinin kısalarak günlük yaşamı etkilememesi, kadın erkek gözetmeksizin estetiğe olan ilgiyi arttırıyor. Bu nedenle günümüzde sosyoekonomik seviyesi yüksek her on erkekten sekizi estetiğe ilgi duyuyor.

Op. Dr. Özerk Demiralp

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Artık erkekler de daha iyi görünmek için estetik operasyonlarına kadınlar kadar rağbet gösteriyor.  Jinekomasti listenin başında yer alıyor.

Genç bir cilt, sadece kadınların değil, erkeklerin de ihtiyaç duyduğu özellikler arasında. Cilt bakımı, dolgu-botoks uygulamaları yaptıran kişi sayısı her gün artmakta. Yaşla cildimizde meydana gelen sorunların ortadan kalkması amacıyla en sık talep edilen operasyonlar göz kapağı, yüz ve estetik burun ameliyatı.

Erkek memesinde, çocukluktan ergenlik çağına geçiş sürecinde meme dokularında fazlalaşma veya ergenlik çağı sonrasında kiloların artmasına bağlı olarak meme yağ dokusunda artış gözlenebilmekte bu da memede büyüme ile kendini göstermekte. Son yıllarda meme dokusunun küçültülmesi için yaptığımız jinekomasti operasyonu en sık yapılan işlemlerin başında gelmektedir.

Erkeklerin en çok yaptırdığı 10 estetik operasyonu;

Saç Ekimi

Jinekomasti Operasyonu

Estetik Burun Ameliyatı

Liposuction / Vücut Şekillendirme

Göz Kapağı

Yüz Germe

Karın Germe

Kepçe Kulak

Kas Protez

Uyluk ve Kol Germe

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*