Anasayfa / Erkekler “Estetikte Biz De Varız” Diyor!

Erkekler “Estetikte Biz De Varız” Diyor!

Paylaş

erkekler-estetikte-biz-de-variz-diyorÖzellikle ilerleyen yaşlarla birlikte erkekler vücutlarında birtakım değişiklik ve iyileştirmeler yapmak amacıyla estetik yöntemlere başvuruyor. Erkeklerin en çok rağbet gösterdiği operasyonların başında meme küçültme (jinekomasti) işlemi gelirken bunu burun estetiği, bölgesel incelme ve saç ektirme işlemleri takip ediyor.

Op. Dr. Hüseyin  Güner

Estetik Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Uzmanı

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar genç, dikkat çekici ve sağlıklı görünmeye ihtiyaç duyuyor. Erkekler yüzde 60 oranında jinekomasti, yüzde 40 oranında burun estetiği operasyonu yaptırıyor.

Erkekler arasında en yaygın işlemlerden biri: Meme Küçültme

Erkeklerde Jinekomasti – meme büyümesi çoğu zaman hormonal nedenlerden kaynaklanan, kimi zaman da psikolojik stres oluşturan ilaçların yan etkisi gibi farklı nedenleri oluşabilen bir durumdur. Çoğu durumda tedavisi cerrahidir. Hem lazer lipoliz uygulanarak hem de meme dokusu çıkarılarak yapılan işlem oldukça kolaydır. Lazer lipoliz yöntemi ile yapılan meme küçültme operasyonunun ilgi çekici tarafı, işlemin meme dokusunun kesilerek çıkarılmasına gerek kalmamasıdır. Slim Lipo uygulaması ile kesi yapılmadan işlem tamamlanır. Ameliyat memenin büyüklüğüne göre ortalama 45-60 dakika arası sürmektedir. İşlem lokal anestezi ve sedasyon altında yapılmaktadır. İşlemin yapılmasının ardından ortalama 3-4 saat içinde sosyal yaşamınıza geri dönülebilmektedir. Burada özellikle vurgulanan nokta insan vücudunun yeni yağ hücresi üretmemesi, bu yüzden de kilo alınmadığı takdirde meme küçültmede yapılan operasyon kalıcıdır diyebiliriz.

Erkeklerde burun estetiği

Aynaya bakıldığında göze ilk çarpan ve en çok dikkat edilip eleştirilen organlardan biri olan burun, estetik operasyonu olarak erkekler tarafından sıkça tercih edilmekte. Fakat erkekler kadınlara oranla daha çok düzgün nefes alabilme amacıyla bu işlemi yaptırmaktadırlar. Genel veya lokal anestezi altında yapılabilen bu ameliyat, burundaki problemin büyüklüğüne göre 1-2 saat arasında değişiyor. Ameliyat sonrası burun ve etrafında morluklar ve şişlikler görülmesi normaldir. Oluşan şişlik 3-5 gün içinde varsa morluklar 4-5 gün içinde kaybolur. Nadiren 10 günden uzun sürer.

Hasta  rahatlıkla ertesi gün dışarı çıkabilir, bir hafta sonra işine, bir aydan sonraki süreçte de sportif aktivitelerine geri dönebilir.astHhhha

Erkeklerde saç ektirme

Saç dökülmeleri irsi, düzensiz beslenme, stres ve psikolojik rahatsızlıklar gibi bir çok farklı sebebi olabilir. Erkek tipi saç dökülmelerinde ise bunun nedeni genellikle irsidir. Endişe uyandıran bu durum erkeklerin saç ektirme işlemine olan eğilimini arttırmaktadır. İşlem ektirilecek greft sayısına göre ortalama 6 – 8 saat sürebilir. Ekme işlemi yapıldıktan sonra saçlar 3 ay içerisinde yavaş yavaş çıkmaya başlar ve  6 ay gibi kısa bir sürede memnuniyet verici sonuç alınır ancak unutulmaması gereken bu sürecin kişiye göre değişiklilik gösterdiğidir.

Bölgesel zayıflama

Erkeklerin daha çok karın bölgelerinde yağ depolandığı görülür. Spor salonlarında harcanan uzun saatler ise yağlardan kurtulmaya yetmemektir çünkü egzersizin hedefi yağlar değil, kaslardır. Bu noktada erkekler tarafından tercih edilen en önemli işlem, lazer lipoliz ve slim lipo ile plastik cerrahlar tarafından uygulanan yağ aldırma işlemidir. FDA onaylı cihazlarla güvenli bir şekilde yağ hücreleri parçalanır ve yok edilir. İhtiyaç duyulan bölgelerde lazer lipoliz ile deri sıkılaştırılıp, gevşemiş görünümden kurtulunur. Bölgesel yağlanma tedavisinde etkin olarak kullanılan bu işlem tek seansta yapılıp, günlük yaşamdan uzak kalmadan yağlardan kurtulmaya imkan verir. Hastanede yatmaya gerek kalmadan ikinci günden sonra işe geri dönmek mümkündür.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla