Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Gözaltı Morluğuna 3 Etkili Çözüm

Gözaltı Morluğuna 3 Etkili Çözüm

Gözaltında beliren morlukların en belirgin nedeni, göz çevresindeki pigmentlerin fazlalığından kaynaklanır. Ayrıca bölgedeki yağ katmanının azalması, yine ‘Panda Göz’ diye tabir edilen bu estetik dışı görüntüyü tetikler. Gözaltı morluğu tedavisi için 3 önemli ve etkili tedavi yöntemi vardır.

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Gözaltı morluğu her 3 insandan birinde görülen ve bireyleri olduğundan daha yaşlı, her zaman uykusuz ve yorgun gösteren bir sorundur. Kalıcı veya uzun süre koruyuculuk gösteren tedavilerle gözaltı morluğundan kurtulmak mümkün.

Yağ Transferi

Hastanın bölgesel yağlanma sorunu çektiği alandan elde ettiğimiz kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu uygulaması yaparak, gözaltlarına form kazandırılır. Kök hücre aynı zamanda azalan kolejinin de artmasını sağlar ve kalıcı bir şekilde gözaltı morluklarını giderir. Hasta genç, dinamik ve taze bir görüntüyle hayatına devam eder.

Gözaltı ışık dolgusu

Gözaltı morluklarına hyalüronik asit içerikli ışık dolgusu yapılmalıdır. Işık dolgusu en doğal şekilde ve ödemsiz sorunun giderilmesine yardımcı oluyor. Işık dolgusu amino asit, antioksidan, mineral ve vitaminler içerir. Zaten hyalüronik asit bedenimizde doğal olarak bulunan bir yapı, gözaltı morlukların sebeplerinden bir tanesi de bu yapının azalmasından kaynaklanır. İşte ışık dolgusu azalan nemini kaybeden ve kırışan gözaltına tekrar eski formunu kazandırmaya fayda sağlar. Işık dolgusu cildin kalitesini artırır, ince çizgileri ve gözaltı morluklarını büyük oranlarda yok edebilir.

PRP

Hastanın kanı tüpe alınır. Alınan kan laboratuvar ortamında santrifüjlenir, trombosit yönünden zenginleştirilir gerektiği durumda içine, kişinin ihtiyacına göre ilave maddeler konur. Bu elde edilen sıvı gözaltı dokusuna enjekte edilir. Onarıcı PRP yöntemi metabolizmanın yavaşlaması sonucu, dolaşım sistemi vasıtasıyla beslenemeyen dokulara ulaşmayı ve sorunlu bölgeye lokal olarak tedavi etmeyi amaçlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*