Anasayfa / Göz Sağlığı / Gözler Kalbin Aynasıdır

Gözler Kalbin Aynasıdır

Göz kapağı sarkması, kaz ayağı çizgileri, göz altı torbaları gibi göz çevresi problemleri olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize sebep olurken, yaşam kalitemizi de olumsuz etkileyebilir. Göz muayenesi kadar göz çevresi estetiğinin de ihmal edilmemesi gerekir.

 Op. Dr. Levent Akçay

Göz Hastalıkları Uzmanı

Gözler kalbin, gözlerin çevresi ise güzelliğinizin aynası ve en yakın arkadaşıdır. Yüzün en dikkat çekici bölümü olan gözlerimiz, yoğun iş temposu, yorucu şehir yaşamı gibi faktörler karşısında bitkin düşerek, yaşlı ve bitkin bir görünüm kazanmamıza neden olabilir.

Çocuklarda göz muayenesi özellikle yarı yıl tatili gibi belli dönemlerde büyük bir artış gösterir. Veliler, okulların tatil olmasını fırsat bilerek çocuklarının göz sağlığına ilişkin tüm muayenelerini yaptırır. Ebeveynler tatil dönemlerinde kendilerini de ihmal etmemelidir. Oküloplastik problemler (göz çevresi) estetik görüntünün yanı sıra, görme kalitesini de olumsuz etkileyebilir.

Pratik ve etkili yöntemlerle daha genç görünmek mümkün

Yüzün kaybolan canlılığını göz estetiğiyle yapılacak birkaç küçük dokunuşla geri kazanmanın mümkün. Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kas ve deri dokusu yerçekimiyle aşağı doğru sarkar. Bu durum göz etrafındaki yağ dokusunun fıtıklaşması ve gözün önündeki yağı tutan sağlam yapının gevşemesine neden olur. Göz ve göz çevresine yapılacak küçük estetik ve fonksiyonel operasyonlar ile bu problemlerden kurtulmak çok basit. Pratik ve etkili yöntemlerle en az 10 yaş daha genç görünebilirsiniz.

Sadece bir saatte kırışıklıklara veda edilir  

Göz kapağı sarkması ve gözde hafif torbalanma gibi problemler sadece bir seans ile tedavi edilebilir. Thermage CPT radyofrekans tekniğiyle cilt altı kollojeninin yenilenir. 1 saat süren bir işlem ile göz çevresinde oluşan cilt kırışıklılarını yok edebiliyoruz. Oldukça kısa süren bu yöntemin etkisi ise 2 yıl kadar sürüyor.

Üst göz kapağı sarkmaları görme alanını etkilediği vakalarda estetik operasyon yapılır. Göz çevresine dair problemler ciddi bir boyutta ise Blefaroplasti cerrahisini uygular. Hasta bu cerrahi yöntem ile hiç olmadığı kadar dinç bir görünüme kavuşabilir.

Rutin bakımlar geçici düzelmeler sağlıyor

Kaş kaldırma ve kaz ayağı Botox uygulamaları da sıklıkla yapılır. Öğle tatilinde bile yapılabilen bu tip uygulamaların kısa süre için etkilidir. Sadece 6 ay süren geçici bir düzelme sağlar. Alın ve dudak çevresinde oluşan derin kırışıklıklar ise dolgu maddeleriyle doldurularak istenilen ölçüde düzleştirilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*