Anasayfa / “Günübirlik” Depresyon Tedavisi

“Günübirlik” Depresyon Tedavisi

Paylaş

depresyonPsikiyatrik tedavi görürken bir yandan da aile ve iş hayatını sürdürmeye çalışan hastaların önemli sorunlarından biri sosyal ortamdan uzaklaşmak. “Gün Hastanesi Modeli”nde psikiyatri hastalarını sosyal hayattan koparmadan kısa sürede yoğun terapi uygulanıyor.

Prof. Dr. Sedat Özkan

Psikiyatri Uzmanı

 

Gün Hastanesi Modeli, depresyondan panik atağa kadar birçok hastalığın tedavisinde kişiye özel bilimsel çözümler ile uygulanıyor. Avrupa’da uygulanan model sayesinde; hastane hizmetlerinin tümü, tedavi edici ortam sağlanarak kısa sürede “günübirlik” ya da  gün içi yatışlarla karşılanıyor. Kısa sürede yoğun terapi ile tedavide başarı oranı arttırılıyor. Günümüzde sıkça görülen depresyondan hastaların iş hayatını sonlandırmasına yol açan takıntılar, panik atak, psikoz ve alkol madde bağımlılığı gibi tüm psikiyatrik hastalıklara karşı Gün Hastanesi Modeli uygulanabilir.

“Patron Mutlu Son İstiyor”

Humanite Psikiyatri’de günübirlik gözlem, izlem, ayaktan tedavi, kısa süreli yatış, rehabilitasyon ve psiko-eğitim bir bütün olarak kişiye özel tedavi planlarıyla sunulur. Özellikle üst düzey yöneticiler, anne ve iş kadını rolünü bir arada üstlenirken tükenmişlik sendromu yaşayanlar çoğu kez profesyonel yaşamına ara vermek zorunda kalır. Patronlar, çalışanlarının kısa sürede işlerinin başına dönmesini talep edebilir. Gün Hastanesi Modeli ile hastalar iş hayatlarından uzun süre uzak kalmadan tedavi olabilir. Sonunda hem patronlar hem de hastalar mutlu olur. Tükenmişlik sendromlarında da gün hastanesi modeli içinde o kişi ve duruma özel  tedaviler uygulanır.

Sanat Terapisi

Hastaları, aile ve toplum ilişkilerinden yalıtmadan, yataklı tedavinin tüm tanı ve tedavilerin yanında uzman denetiminde rehabilitasyon ve sosyalleşme sağlanmaktadır. Bireysel psikoterapi, aile terapisi, grup psikoterapisi, sosyal terapiler, uğraş tedavileri, sanat terapisi, sosyal beceriler ve bağımsız yaşam becerileri geliştirme programı, topluma yeniden katılım programı gün hastanesi modeli içinde özel yapılandırılmış ortamlarda uygulanmaktadır.

Hastaya Özel Terapötik Ortam

Bu birimde, tıbbi teknik donanımlı ve terapötik ortamı sunan hasta odalarında hizmet verilir. Psikiyatrik ve psikolojik tüm yoğun tedavi ve bakım hizmetleri (biyolojik tedaviler, uygulamalı davranışçı psikoterapi) sunulmaktadır.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla