Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Hayaller Adım Adım Gerçek Oluyor…

Hayaller Adım Adım Gerçek Oluyor…

Birlikte büyüyen, 9 yaşında iken yine birlikte kuaförlük mesleğiyle tanışan Rıdvan Bayar ve Selim Coşkun ikilisi bugünlerde ortak hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Yeşilyurt’tan sonra Florya’da ikinci şubelerini açan RAS Kuaför ‘ün başarılı iki ortağının gerçekleşmeyi bekleyen sıradaki hayalleri; dünyaya açılan kapı olarak gördükleri Bodrum’da üçüncü şubeyi hizmete sokmak ve MEB desteğinde kuaförlük okulu açmak…

Haber-Röportaj: Nilay Akgün

Kendilerini bildi bileli Rıdvan Bayar ve Selim Coşkun hep birlikteler… Bu iki başarılı Türk genci meslekleri olan kuaförlük ile 9 yaşında tamamen tesadüf sonucu tanıştı. 10 yıl önce kendi merkezlerini açtıklarında Rıdvan Bayar ve Selim Coşkun’un saç bakım uzmanı olarak gerçekleşmeyi bekleyen çok sayıda hayali vardı. Yeşilyurt’tan sonra ikinci şubelerini Florya’da hizmete sokan iki başarılı Türk genci Mayıs 2017’de Bodrum merkezde üçüncü şubelerini açarak yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek. Sıradaki hayallere gelince Rıdvan Bayar ve Selim Coşkun ikilisi söze başlıyor:

“9 yaşında tamamen tesadüf sonucu kuaförlük mesleği ile tanıştık. Yıllar içinde çıraklık yaparken hayallerimizde; saç uzmanı olarak dünyaca tanınan bir marka olmak, kendi öğrencilerimizi yetiştireceğimiz bir okul yapmak geliyordu. 10 yıl önce ilk adımı atarak Yeşilyurt’ta ilk şubemizi hizmete açtık. Kendimizi geliştirmek için çok çalıştık. Patenti bize ait olan Fransa’dan saç kaynak tekniği ülkemize getirdik, saç bakımında da hizmet sektöründe de ilklere imza atacak Florya şubemizle de hayallerimizi bir bir gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Toplam 260 metrekare olan iki katlı merkezin alt katı; tesettürlü müşterimize hizmet verecek şekilde dizayn edildi. Merkezde saç uzatma- kaynak, masaj, cilt bakımı, lazer kısacası A’dan Z’ye kadının güzelliğe dair tüm hizmetler veriliyor. Ev rahatlığında, sağlıklı, konforlu, doğal, sade aynı zamanda modern mimarisi ile müşterilerimizin beğenisini topladı.

Gerçekleşmeyi bekleyen sıradaki hayalimiz; İki Türk genci olarak dünyaya açılmak ve marka olmak, Millî Eğitim Bakanlığı ile birlikte okul açmak ve kuaförlük mesleğini uygulamalı ve teorik olarak gençlere öğretmek.

Yurtdışında 4 yıl sonra uygulamaya geçiliyor onlarda teori çok iyi pratik eksik, biz de tam tersi pratik çok iyi teori yok. Bizim hedefimiz; teori ve pratik eğitimini bir arada vererek, dünyada bu mesleğin merkezi durumuna gelmek”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*