Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Jüpiter Akrep’te

Jüpiter Akrep’te

Paylaş

Akrep burcundaki Jüpiter transiti Ekim ayında başladı ve 2018 Kasım ayına kadar sürecek. Bu zaman içinde, Akrep’in temsil ettiği tüm alanlarda bir genişleme, daha fazla gündeme gelme ve daha çok dikkat çekme görülebilir. Bu bir yıllık süre içinde, hepimiz madalyonun öteki yüzünü görecek ve kendi gerçeklerimiz ile yüzleşeceğiz. Samimiyetsiz-çıkar ilişkisine dayanan tüm konularda farkındalıklarımız artacak.

 Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

“Bildiklerin gördüklerinden ibaret ama her şeyi görüyor musun?

İşte sana görmediklerini vaat ediyorum, iyice düşün, istiyor musun?” *

*Ayfer Kafkas/Esrarname

Akrep burcu; esrarengiz, önceden kestirilemeyen, gururlu ve mağrurdur. Bir anda dünyanın en iyi, en güvenilir ve en sadık dostu olabilir. Bir an gelir bu müşfik, sevgi dolu dost, amansız bir cellada dönüşebilir. Sabrının da öfkesinin de sınırı yoktur. Sanılanın aksine Akrep burcu kin tutmaz, Akrepler asla unutmaz. Vakti zamanı geldiğinde, hiç ummadığınız anda yaşatılan her ne ise onun karşılığını fazlasıyla verecektir. Akrep burcunun sezgileri güçlüdür. Görünmeyeni görür, bilinmeyeni bilir ve bütün ayrıntıları hafızasında tutabilir. Bunları asla birbiri ile karıştırmaz ve asla da unutmaz. Samimiyetsizliği ve sahte olan her şeyi kilometrelerce öteden tanıyabilir, yalanın adeta kokusunu alır. Gerçekleri ortaya çıkarmakta ustadır. Karşısındakine güvenmek için, onu pek çok kereler sınar. Akrep burcu, madalyonun önce öteki yüzüne bakar.

Bildiklerinin, gördüklerinden ibaret olmadığını doğuştan bir yetenek olarak bilirler. Derin sezgileri ile kişileri en ince ayrıntısına kadar analiz edebilir ve bu analizlerinde ise neredeyse hiç yanılmazlar. En samimi dostlarına bile güvenirken, içgüdüsel olarak onları incelemekten geri duramazlar. Akrep Burcu, bilinmeyenin üzerine cesaret ile gider. Karşılaşacağı gerçeklerle yüzleşmekten de asla korkmaz.

Jüpiter ise büyük iyicil gezegen olarak bilinir. Bir büyüteç gibidir. Her şeyi büyütür. Varlık, zenginlik ve maddesel kazançlarla da ilgilidir. Haritada temas ettiği yere göre felsefe ve eğitim ile ilgili alanları da krizleri de büyütebilir.

Bildiklerimiz ile daha fazla yüzleşeceğiz ve gerçeklerin üzerine cesaretle gideceğiz. Yine bu dönemde felsefi konulara eğilim artabilir. Akrep Burcu aynı zamanda vücutta üreme organlarını da yönettiği için, cinsel sağlık ve cinsellikle ilgili konular her zamankinden daha çok gündeme gelebilir.

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar, Akrep burcundan geçen Jüpiter Transitini, bir çözülme, dağılma ve yeniden birleşme olarak deneyimleyecekler. Eşlerden ve ortaklardan maddi destek görebilir, miras ile ilgili konular gündeme gelebilir. Vergiler ve borçlar ile ilgili gelişmelere dikkat etmelerinde fayda vardır. Bazı konularda krizler yaşanabilir. Bunları yönetmek için de Koç’un mücadeleci doğasının daha fazla uyumlu olmasında yarar vardır.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, Jüpiter’in Akrep Burcundaki transitini eşler ve ortaklıklar ile ilgili konularda deneyimleyecekler. Bu dönemde bekar olan Boğalar için hayatlarının aşkı ile karşılaşma ve evlenme durumu söz konusu olabilir. Evli olan Boğalar ise çocuk sahibi olmak isteyebilirler. Ev almak için uygun bir zamandır. Boğa Burçları bu dönemi yatırım yapmak için geçirebilirler.

İkizler Burcu: İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise, Jüpiter’in Akrep burcundaki transiti iş ve sağlık konularını ön plana çıkarıyor. Bu dönemde her zamankinden daha fazla çalışacakları bir dönem olacak. İş yerlerinde birtakım değişiklikler gündeme gelebilir. Sağlık ile ilgili konularda biraz daha evhamlı olabilirler.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar ise, Jüpiter’in Akrep burcundaki transitini sosyal çevreleri, çocuklar, hobiler ve flörtler ile ilgili alanda deneyimleyecekler. Bu dönemde yeni bir hobi edinebilir, ilgi alanlarında olan faaliyetlere katılabilir ve flört edebilirler. Bir evcil hayvan de edinmeleri olasıdır. Cazibeleri artacak ve arkadaş ortamlarında yıldız gibi parlayacaklardır.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar da Jüpiter’in Akrep Burcundaki transitini ev ve aile ile ilgili konularda yaşayacaklar. Ev ya da şehir değiştirmeleri olasıdır. Daha büyük bir eve çıkabilir ya da evlerinde tadilat yapabilirler. Yurtdışı ve yüksek öğrenim ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ebeveynlerin bakımı ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bu dönem içinde ailelerinin genişlemesi de olasıdır. Çocuk sahibi olabilirler.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise Jüpiter’in Akrep burcundaki transitini, yakın komşular, kardeşler, kısa yolculuklar ve günlük rutinlerinde artış olarak deneyimleyecekler. Titiz Başaklar, bu konularla daha fazla meşgul olacaklar. Komşuluk ilişkileri pekişebilir ve komşuları ile beraber pek çok keyifli organizasyona katılabilirler. Ortak alanların kullanımı ile ilgili konular gündeme gelebilir. Eğer varsa hem kardeşler hem de komşular ile ilgili olarak geçmişten gelen birtakım sorunlar bu transit içinde kolaylıkla çözülecektir.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için Jüpiter’in Akrep Burcundaki transiti kelimenin tam anlamı ile bir yıl sürecek bir bolluk, bereket ve refah dönemine denk gelmektedir. Bu dönemde, gelir-gider dengesine çok dikkat etmek ve aşırı harcamalardan kaçınmak son derece önemlidir. Aks takdirde, transitin bitişi ile birlikte maddi sıkıntılar baş gösterebilir.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise Kasım ayı, yılın en şanslı ayı olacak. Daha çok sevgi, saygı ve itibar görecekleri bir yaş alacak Akrepler 2017 yılındaki doğum günlerinde. Önümüzdeki bir yılı da çok iyi değerlendirmeliler ve kısmetlerinin farkında olmalılar. Bu süre içinde pek çok yeni iş teklifi ve proje başlatabilir, bunlardan son derece verimli ve güzel sonuçlar elde edebilirler. Bu süreç içinde Akrep’ler kilo almaya meyilli olabilirler. Beslenmelerine özen göstermelerinde fayda vardır.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar ise bu dönemde, iyimserliklerini bir parça kaybedebilir. Gizemli konulara merakları artabilir. Geçmiş yıllardan kalan travmatik deneyimleri ile yüzleşebilirler. Yay burçları bu dönemde kendilerinden saklanan pek çok sırrı deşifre edebilirler. Hayata karşı olan bakışları ve duruşları farklılaşabilir. Daha titiz ve daha detaycı olabilirler. Hastaneler ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar ise bu transiti ideallerini gerçeğe çevirmek için bir fırsat olarak kullanabilir. Bu transit onların iyi talihleri ile ilgilidir. Daha çok sosyal faaliyete ve derneğe katılabilir ve daha çok göz önünde olabilirler. Bu dönem içinde Oğlak burçları da son derece şanslı olacaklar. Fırsatlara karşı farkındalıklarının yüksek olması önemlidir. Uzun zamandır, çalışıp didinen Oğlaklar için bu transit, keyifli bir yılı beraberinde getirecektir.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar için ise bu transit, kariyer ile ilgili alanlarında gerçekleşecek. Yeni bir iş teklifi alabilirler. Terfi etmeleri gündeme gelebilir. Kendilerine bağlı olarak çalışacak kişilerin sayısında bir artış görülebilir ve buna bağlı olarak da gelirlerinde bir artış sağlayabilirler. Önümüzdeki bir yıllık dönem, Kova Burcu’nun kariyer hayatları ile ilgili pek çok fırsatı da beraberinde getirmektedir. Bunun için farkındalıklarını artırmalarında fayda vardır.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar ise, bu transit derin felsefi konular, yüksek öğrenim, astroloji, danışmanlık ve hukuki konular ile ilgili pek çok alanda genişlemenin, yeni keşiflerin ve yoğun mistik deneyimlerin yaşanacağı bir yıl olacak. Bu alanlarda pek çok fırsat ve Balık burçları için pek çok yurtdışı yolculuklar gündeme gelebilir. Yurtdışında bir yüksek öğrenim ya da master programına dahil olabilirler. Yabancı dil öğrenebilirler ve deniz aşırı ülkeler ile bağlantılarını geliştirebilirler.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla