Anasayfa / Miniklerin Çürüklerine Ağrısız Ve Acısız Müdahale

Miniklerin Çürüklerine Ağrısız Ve Acısız Müdahale

Paylaş

disMiniklerin korkulu rüyası diş çürükleri,  acısız bir yöntem olan ozon tedavisi ile sıkıntı olmaktan çıkıyor…

Anestezi gerektirmeyen, ağrı ve acı yaşatmayan, doğal yollardan çürükleri iyileştirmeye dayalı, son derece konforlu olan ozon tedavisi çocukların dişçi koltuğu ile barışmalarını sağlıyor. Ozon gazı yardımı ile çürüklerdeki bakteriler ve yaşadıkları yerler yok ediliyor.

Dr. Yasemin Yasin

Çürük tedavisinde ilk aşamada Diagnodent isimli cihaz ile teşhis gerçekleştirilir. Ağrısız ve kolay olan bu yöntem sayesinde çocuklar X ışınlarına maruz kalmaz. Tedavinin aşamalarından olan teşhisin ardından ozon gazı bir tüp yardımıyla pompalanır ve sızdırmazlık sağlayan silikon başlıkla dişe uygulanır. Yaklaşık 40 saniye içerisinde işlem tamamlanır, ardından gaz tekrar geri vakumlanır ve bu sayede oksijene çevrilir.

Ozon gazı dişteki bakteri, virüs, mantar ve benzeri mikropları güvenilir biçimde yok ederek çürük oluşumunu engelliyor.

Tüm bu uygulamaların ardından hastaya, içerisinde diş macunu ve ağız gargarasından oluşan bir hasta kiti verilir. Bu kitte yer alan gargara ve macunların içerisinde bulunan kalsiyum, fosfat, fluorid, çinko gibi mineraller tükürük salgısını doyurur ve bunların diş üzerine çökmesi sağlanarak yeniden yapılanma sağlanır.

Özellikle çocuklarda son derece önemli olan diş sağlığı, ozon tedavi yöntemi ile çok daha iyi korunuyor. Önlem alınması ve tedavi edilmesi gereken çürükler ise ozon tedavi yöntemi ile kısa sürede, ağrı ve acı olmadan yok ediliyor. Bu sayede minikler dişçi koltuğundan gülen yüzler ile kalkıyor…

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla