Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Nisan Yağmurları

Nisan Yağmurları

Nisan ayında yaşayacağımız Merkür geri hareketi ise aşkımızı ifade etmemizi zorlaştırabilir. 9 Nisan-3 Mayıs arasında Boğa Burcunda yaşanacak olan bu durum, başta Boğa olmak üzere, İkizler, Terazi ve Başak burçlarını etkisi altına alacak. Karşılıklı iletişim kazaları olarak da adlandırılabilecek bu Merkür Retrosunu da aşk hayatınız için hasarsız atlatmanın, burçlara özel yorumları…

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Kalbimi çaldın, aklımı da al

Beni, düşüncenin zindanlarından kurtar

Bana GEL DE!

Bana KAL DE!

Bana DUR DE!

Ya da

Sakın durma devam et…

Nisan ayı, baharın en güzel günlerine ev sahipliği yapar, havalar ısınır,  günler uzar ve tabiat ana yeni yavruların dünyaya gelmesi için havaya aşk saçar. İnsanoğlu da baharın bu baştan çıkarıcı havasına çok fazla direnemez, eninde sonunda aşk kapıyı çalar.  İlahi ışığa ulaşmanın inisiyasyonu gibidir aşk, ben değil biz olmayı öğretir. Önce ben değil, önce sen dedirtir. Bazen ömürlüktür bazen de geçici bir hevestir. Ne olursa olsun, aşk her hali ile eşsizdir. Ne demiş Hz. Mevlana  ‘’O kadar yakınsın ki, seni ben sandım. Sana o kadar yakınım ki, beni sen sandım. Sen mi bensin ben mi senim şaşırdım kaldım.’’

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar için yıldırım aşkı kapıda, ancak sevgili Koç’lar yeni bir ilişkiye başlamadan önce, geçmiş ile olan tüm bağlarını kopartmak zorundalar. Eski defterlerin sıkı sıkı kapandığından da emin olmaları gerekir. Koçlar Nisan ayı içinde harcamalarına dikkat etmek zorundalar. Gayrimenkul yatırımı için ise Mayıs ayının ortalarını beklemekte fayda var.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar da aşkın üzerine cesaret ile gidecekler. Ancak tutku ile aşkı birbirine karıştırmamalarında fayda var. Kendilerini ifade ederken de aşırıya kaçmamaya özen göstermeleri gereklidir. Küçük münakaşaların, ciddi tartışmalara dönmesi ihtimalini de göz önüne almalılar.

İkizler Burcu: Bu Nisan ayında İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olanların kafası biraz karışacak. Yönetici gezegenleri Merkür, gizli kapaklı işlerin ortaya saçılmasına neden olacak.  Bu durumda, İkizler kendilerini son derece haksızlığa uğramış gibi hissedebilir. Ancak bu durum geçmiş acıların şifalanması için son derece yararlıdır.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise Merkür’ün geri hareketinin ilişkilerinde en çok etkilediği alan ilişkilerini resmiyete dökmek için alacakları kararları gecikmeye uğratabilir. Taşınma ile ilgili konular gündeme gelebilir. Kariyerlerinde sürpriz gelişmeler görebilirler. Ev ve ailelerini iş yoğunluğu nedeni ile ihmal etmemelerinde fayda var.

Aslan Burcu: Yükselen burcu Aslan olanlar ve Aslan burçları için ise Merkür retrosu özellikle otorite figürleri ile iletişim konularına çok fazla dikkat etmeleri gereken bir dönem olacak. Özellikle de bu otorite figürleri hayat arkadaşlarının ebeveynleri iseler. Sakinliklerini korumalarında fayda var.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise Merkür Retrosununda yurtdışı tatil planlarını ertelemek zorunda kalabilirler. Oturdukları evlerinin dekorasyonunda birkaç küçük değişiklik yapmaları aşk hayatlarını canlandırmak açısından son derece yararlı olacaktır. Partnerlerine hoş sürprizler yaparak, kalplerini kazanmalarında fayda var.

Terazi Burcu: Yükselen burcu Terazi olanlar ve Terazi burçları, Merkür retrosunda partnerleri ile olan iletişimde kriz ortamı yaratmamak için son derece dikkatli olmalılar. Sağlık ile ilgili konular önem kazanabilir.  Sürpriz evlilik teklifleri, bekar Terazilerin kapısını çalabilir.

Akrep Burcu: Yükselen burcu Akrep olanlar ve Akrep burçları, Merkür retrosunda hem aşk hem de iş ilişkileri ile olan iletişimlerini en üst seviyede tutmalarında fayda var. Flörtlere hazırlıklı olsunlar. Bu ay içinde cazibeler son derece yüksek olacak.

Yay Burcu: Bu retronun belki de en şanslı burcu Yaylar. Ancak fırsatlarla birlikte duygusal çatışmalara da hazırlıklı olmalılar. Kendilerini yepyeni bir maceranın ortasında bulabilirler. Değişim ve dönüşüm içinde yer alabilirler. İş yeri flörtleri olabilir.

Oğlak Burcu: Yükselen burcu Oğlak olanlar ve Oğlak burçları da bu Merkür retrosunda haneleri ile ilgili konularla meşgul olacaklar. Aşkta cesur kararlar almaları da mümkündür. Kariyerleri ile ilgili olarak da güzel gelişmeler var.

Kova Burcu: Yükselen burcu Kova olanlar ve Kova burçları için Nisan ayındaki Merkür retrosu, ile birlikte ilişkilerinde ciddi kararlar alabilirler. Yurtdışı bağlantılar gündeme gelebilir. Maddi konularda şanslı bir döneme giriyorlar.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise, Nisan ayındaki Merkür retrosu, eski aşklardan haberler getirecek. Bu haberler yakın arkadaş çevresi aracılığı ile ulaşabilir. Gelirlerinde ani artışlar olabilir. Bu ay içinde dış görünüşlerinde yapacak oldukları değişikliklerden memnun kalmayabilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*