Sağlıklı Saç İçin Mucize Sebze

Sağlıklı Saç İçin Mucize Sebze

Paylaş

sac-icin-mucize-bitkiSağlıklı saçlara kavuşmanın yolu bitkilerden geçerken vitamin deposu olan bezelyenin aynı zamanda saç bakımında da mucizevi faydaları olduğu ortaya çıktı. Organik bezelye ekstratı saç dökülmelerini engellerken, bir yandan da saçlara sağlık katarak hızlı bir şekilde uzamasını sağlıyor.

—————————-

Günlük yaşamda yüksek dozda aldığımız stres nedeniyle, hem kadınlarda hem de erkeklerde çeşitli saç problemlerine sıkça rastlanıyor. Saç dökülmelerinin yanı sıra saçlarda kırılma, uzamama gibi sorunlar yaşayan birçok kişinin imdadına organik ve doğal ürünler yetişiyor.

Hem dış etkenler hem de sağlıksız beslenme nedeniyle yaşanan saç sorunları, doğal ve organik ürünlerle son buluyor. Sağlıklı saçlara kavuşmanın yolu bitkilerden geçerken vitamin deposu olan bezelyenin aynı zamanda saç bakımında da mucizevi faydaları olduğu ortaya çıktı.

Doğanın mucizelerini bizlere cömertçe sunduğu bitkilerden biri olan organik bezelye, protein, lif ve nişasta açısından oldukça zengin.  İçerisinde A,B ve C vitaminlerini bulunduran bezelye, birçok uzman tarafından da gıda değeri açısından diğer besinlerden çok daha yararlı olarak görülüyor. Yüksek kolesterol, kan kanseri, kabızlık gibi sorunlarda etkili olduğu gözlenen bezelyenin, kalp ve damar rahatsızlıklarında etkili olduğu ve kişileri iyi hissettirerek mutlu olmalarını sağladığı bildiriliyor.

Saç uzamasına katkısının yanı sıra, parlak ve dolgun saçlara sahip olmayı da kolaylaştıran bezelye, besin olarak alındığı takdirde de kişilerin güzel ve sağlıklı bir cilde kavuşmalarına imkan sağlıyor. Organik bezelye filizlerinden elde edilen ekstrat yeni saç büyümesini başlatmak için kullanılıyor. Oldukça kırılgan bir yapıya sahip olan organik bezelye filizleri, sağlığı koruyan kimyasallar bakımından çok zengin olan sekunder metabolitler içeriyor. Bunun yanı sıra, organik bezelyede yüksek oranda bulunan protein, zinc, biotin ve demir saçlara büyük faydalar sağlıyor.

Paylaş

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.