Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Sebze Yiyen Erkeklerin Kokusu, Kadınları Cezbediyor…

Sebze Yiyen Erkeklerin Kokusu, Kadınları Cezbediyor…

Paylaş

Burun, kalbe açılan gerçek bir penceredir… Dolayısıyla bir erkek ne kadar bakımlı, fit vs. olursa olsun, kadını asıl kokusuyla etkiler. Erkeğin yaptığı diyet de bu koku üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir. Yapılan ilginç bir araştırma da bunu doğruladı; daha fazla sebze, meyve yiyip doğal beslenen erkeklerin kokusu kadınlara daha hoş geliyor…

Diyetisyen Emre Uzun

Erkeklerin yaptığı diyet vücut kokularını etkiler, bu koku da kadınlar üzerinde farklı etkilere yol açar. Erkeklerin kadınlara daha çekici görünmek için egzersizin yanı sıra diyete de yönelir ve bu çabalar da erkeklerin dış görünüşleri üzerinde etkili olur.

43 Erkek, 9 Kadın Ve 242 Farklı Gıda!

Yapılan ilginç bir araştırma da bunu doğruladı. Önce 43 erkek ve 9 kadın, bir deney grubuna dâhil edildi. Erkeklerden, günlük giysilerinin altına 24 saat boyunca düz, pamuklu birer tişört giymeleri istendi. Söz konusu 24 saat boyunca aromalı, kokulu, baharatlı yiyeceklerden kaçınmaları ve tişört üzerlerindeyken en az bir saat sürecek bir egzersiz seansına katılmaları istendi. İşlem tamamlandıktan sonra erkeklerin giydiği tişörtler toplandı ve derin dondurucuya kondu. Bu arada erkek deneklerin her birine beslenme alışkanlıklarıyla ilgili ayrıntılı bir anket yapıldı ve son bir yıl içinde, önceden belirlenmiş 242 gıdadan en sık yediklerini işaretlemeleri istendi. Bu gıda maddeleri arasında da meyveler, sebzeler, et, deniz mahsulleri, yumurta, bitkisel yağlar, iç yağı, karbonhidratlar vb. gruplar yer alıyordu.

Kadınların Hoş Bulduğu Erkek Kokusu!

Daha sonra tişörtler derin dondurucudan çıkarıldı ve 9 gönüllü kadından bu tişörtleri koklaması istendi. Sonuç çarpıcıydı: Kadınlar çoğunlukla rafine edilmiş gıdalar ve karbonhidratlarla beslenen erkeklerin kokusunu itici bulmuştu. Onun yerine ağırlıklı olarak meyve ve sebze ile beslenen erkeklerin vücut kokusunu tercih etmişlerdi. Farklı bir ifadeyle, daha fazla sebze, meyve yiyip doğal beslenen erkeklerin kokusu kadınlara daha hoş geliyor…

Bu beslenme ve vücut kokusu arasındaki bağlantıyı ortaya koyan ilk deney değildir. Yenen gıdalar, koku ve cazibe arasında üçlü bir bağ var ve bu da uzun zamandır araştırma konusu. Bu araştırmalar, yediklerinizin sadece vücut kokunuzu nasıl etkilediğini değil aynı zamanda o kokunun sağlıklı hayatın güçlü bir göstergesi olabileceğini, daha da önemlisi vücut kokusunun, potansiyel bir eşin özel ilgi alanına girebileceğini gösteriyor.

Meyve-Sebzeden Şaşmayın!

Meyve ve sebze temelli beslenme “en sağlıklı yemek planı” dır. Bitki esaslı diyetler, kilo vermek kadar zihin sağlığı için de idealdir. Ayrıca, hastalıktan kaçınmak için en akıllıca tercihtir. Genel diyet kalıplarına bakıldığında bitki temelli bir diyet, daha az hastalık riski taşır ve bireyi daha sağlıklı tutar. Sonuç olarak sağlıklı bir diyet, sağlıklı bir yaşam için esas. Ancak kadınların seçimi konusunda da bir o kadar etkili!

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*