Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Tatilde Bembeyaz Dişler

Tatilde Bembeyaz Dişler

Güneşin ışıltısını arttırdığı bugünlerde yaz tatiline hazırlanan pek çok kişi, bronz bir ten ve mükemmel bir görünüme sahip olmak için hazırlıklara başladı. Dişlerdeki renk değişimleri ve sarı lekeleri gidererek, kadınların ve erkeklerin yaz tatiline kendinden emin bir gülüşle girmelerini sağlayan Bleaching (diş beyazlatma) yöntemiyle bembeyaz dişlerle tatil yapabilirsiniz…

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu

Vücudu forma sokmak için yapılan diyetler, daha yoğun hale getirilen saç ve diş bakımı bu konudaki adımlardan başlıcaları… Estetik açıdan tatmin edici ve güzel bir görünümün yolu ışıl ışıl ve bembeyaz dişlerden geçiyor.

Yaz tatiline ışıltılı bir giriş yapmanın sırrı bembeyaz dişler

Estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşmak için pek çok kişi, diş hekimlerinin yolunu tutuyor. Dişlerdeki renk değişimlerine yönelik çözümler sunarak, kadın ve erkeklerin özgüvenlerini tazeleyen Bleaching, yani diş beyazlatma yöntemi, kolay uygulanabilmesi ve başarılı sonuçlar vermesi gibi nedenlerle tercih edilir. Kahve ve çayın yanı sıra; boyalı ve katkı maddeli yiyeceklerin doğrudan sebep olduğu dişlerdeki renk değişimleri, diş beyazlatma uygulaması sayesinde artık sorun değil.

Bleaching adı verilen diş beyazlatma yöntemiyle, dişlerdeki renk değişimleri ve lekelenmeler kolaylıkla giderilmektedir. Dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesinde, oksijenli su veya özel bir jel kullanılmakta, bu maddeler 45 dakika boyunca lazer ışığıyla uygulanarak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada diş etleri ve ağız içi dokusunun, özel koruyucular kullanılarak hasar alması engellenmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Beyazlatılan dişler sayesinde, kişiler estetik kaygılardan uzak bir yaşam sürdürebilmekte ve özgüvenli bir biçimde gülümseyebilmektedirler.

Yaz tatiline güzel dişlerle girmek isterken sağlığınızdan olmayın

Diş beyazlatmak için profesyonel yardım almayarak, piyasada satılan bazı beyazlatıcı malzemeleri kullanmak, dişleri güzelleştirmek isterken diş sağlığının bozulmasıyla yaz tatilinin zehir olmasına neden olabilir. Diş beyazlatma işlemi için doktor kontrolü dışında, marketten veya internetten edinilen beyazlatma malzemelerinin kullanılmasının diş sağlığı için büyük risk oluşturur.

Diş beyazlatma işlemi, bu konuda deneyimli ve uzman kişilerce yapılmalıdır. Piyasada satılan beyazlatıcı malzemeleri bilinçsizce uygulamak diş yapısına zarar verebilmekte, hatta dişlerde daha kötü ve belirgin renk değişimlerine neden olabilmektedir. Uzman bir hekimin uygulayacağı beyazlatma işleminin kullanım süresi, büyük ölçüde uygulamayı yaptıran kişilerin diş bakımlarına gösterdikleri özenle doğru orantılıdır. Çay, kahve, çikolatanın yanı sıra; ketçap, salça gibi boyalı yiyecekler ve asitli içeceklerin tüketimi mümkün olduğunca azaltılarak beyazlatılan dişlerin yeniden renk değiştirmesine engel olunabilmektedir. Ayrıca, diş hekimine danışarak kullanılabilecek beyazlatıcı etkili diş macunu desteğiyle de dişlerin rengini uzun süre korumak mümkün olmaktadır.

Yaz tatiline ışıl ışıl ve bembeyaz dişlerle girmek için, işi uzman ellere bırakmak gerekir. Aksi takdirde, dişleri güzelleştirmek isterken diş sağlığı riske girebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*