Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Üç Boyutlu Gençlik Sırrı: Endopeel

Üç Boyutlu Gençlik Sırrı: Endopeel

Kasları üç boyutlu hale getirerek, şeklini değiştiren ve uygulandığı bölgeyi gererek gençleşme sağlayan Endopeel yöntemi: ‘Üç Boyutlu Gençlik Sırrı’

Dr. Erçin Özüntürk
Dermatolog

Dokuya dışarıdan bir madde verip-hacim arttırmadan veya kimyasal bir uyarım yapmadan- kasların sadece şekillerini üç boyutlu değiştirerek o bölgeyi geren Endopeel yöntemi: Üç Boyutlu Gençlik Sırrı…

Endopeel yönteminde kas içerisine iğne yoluyla ilaç verilir. Verilen ilaç kası üç boyutlu hale getirerek, şekillini değiştirir. Yani kas bükülür ve bükülme esnasında gerilir. Gerildiği zaman üstündeki deriyi de gerdirir, sarkıklığı önler ve daha parlak bir yüz görüntüsü ortaya çıkar. Endopeel erkek ve kadınlarda yüz, kol sarkmalarında, kalça toparlamada, göğüs kaldırmada, karında baklava dilimleri oluşturmada, selülit hatta kılcal damar varis tedavilerinde son derece başarılı bir yöntemdir. Sadece burada çok dikkat edilmesi gereken konu; ilacın içerisindeki karbonik asit, yer fıstığı yağı ve mentol maddeleri. Yer fıstığına alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

25 Yaş Önemli…

Yaşlanma canlıda doğar doğmaz başlar ancak belirtileri 25 yaşından itibaren fark edilir. Bu zamana kadar olan sürede vücut anobolik yani kendi kendine yeten, kendine katkılarda bulunan bir dönem içindedir. Destek yapılmadığı takdirde katobolik dönem denilen vücutta yıkımın başladığı dönem ortaya çıkar. İlk etapta farkına varılmaz ama ‘bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur’ atasözündeki gibi- bir şey yapılmadığı takdirde vücut belirgin şekilde ortaya koymaya başlar; cilt sarkar, kırışıklıklar artar, gerdan sarkar, boyundaki çizgilenmeler artar, kol-karın sarkar, kalça düşer, uyluklarda sarkma olur özellikle bayanlarda selülit adı verilen girintili çıkıntılı bir tablo oluşur. Yine yaşın ilerlemesiyle kılcal damar çatlamaları tarzında varisler görülür. 25 yaşından sonra yatırım yapılmaya başlanmalıdır. Endopeel tedavi yöntemi sadece dışarıdan değil derinin içerisine verilen maddenin deriyi nemlendirerek ve hücrelerin sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve kaslarda üç boyutlu bir yapının ortaya çıkmasını sağlayarak güzel bir görüntünün oluşmasına yaptığımız bir yatırım olur.

İlk seansta yaklaşık 9 ay falan etkisini görülür fakat devam ettirmek gerekir. Uygun kişiye uygulama öncesi uyuşturucu krem sürülür. 20-25 dakika kadar bekledikten sonra uygulama bölgeye göre farklılık gösterir ancak 10 dakikada tedavi biter. Yarım saat dinlenme sonrası normal yaşama devam edilir.

Etrafındaki dostları ‘sen ne yaptırdın öyle, nereye gittin gerdirdin yüzünü ortalıktan da kaybolmadın? Ne kadar muhteşem olmuş.’ gibi hayretlerle yaklaşımlarda bulunuyor.

Dikkat edilmesi gereken noktalar: Areşedik asit içeren gıdaları tüketmemek tedaviden sonra bir ay bira içmemek, deniz ürünleri yememek, yine yer fıstığı vs. şeylerden sakınmak.

Yöntem İsviçreli yüz cerrahı Prof. Dr. Alain Tenenbaum ve moleküler biyolog Mauro Tiziani tarafından uygulanmaya başladı. 15 yıldır dünyada Türkiye’de ise 2008 yılından bu yana uygulanıyor. Ülkemizde bir süre merdiven altı üretim nedeniyle iptal edildiyse de iki yıldır izin çıktığı için uzman ellerde yöntem uygulanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*