Anasayfa / Vücut Tipinize Göre Bikininizi Seçin

Vücut Tipinize Göre Bikininizi Seçin

Paylaş

Vücut Tipinize Göre Bikininizi Seçin, bikini secimi, vucut analizi, vucut tipi, gogus, kalca, gobek, bilge merve savasanBikininizi seçerken nelere dikkat etmelisiniz ve Kumlarda yarı çıplak yatarken, güneşlenirken, otururken, yerken, içerken, ya da kitap okurken nasıl olduğunuzdan daha “FİT” görünebilirsiniz? İşte size birkaç ipucu… 

Hazırlayan: Bilge Merve Savaşan

Eğer Göğüsleriniz Küçük İse: Püsküllü, dalgalı, taşlı, desenli modelleri seçin. Neden mi? Çünkü ekstra materyaller bu bölümün daha hacimli görünmesini sağlayacak. En azından bu görsel illüzyonu yaratacaktır. 

Eğer Birazcık Göbeğiniz Varsa:  Kemerli tek parça mayoyu deneyin. Çünkü belinizi kemerle sarmak, sizi rahatsız eden kıvrımlardan dikkatin dağılmasını sağlayarak, size çok seksi olan şu kum saati görünümünü verecektir. 

Eğer Kalçalarınız Normalden Büyük İse: Halkalı bikiniler tam aradığınız model. Bikini altınızı halkalı olanlardan seçin. Tabiî ki çok şirin gözüküyorlar ama en önemlisi halkalar bikininizin sürekli yukarıya ya da sağa sola kaymasını ve biraz daha vücudunuzsa istenenden fazlasının ortaya çıkmasını önleyecektir. 

Eğer Büyük Göğüslerinizden Şikayetçiyseniz: Bunu bilmeyen yoktur herhalde ama V yaka mayo ya da o görünümde olan bir bikini size kumsalda ya da havuz başında rahat ettirecektir. Neden mi? Bu sitil tam olarak doğru ölçüde dekolte gösteriyor ve vücudunuzun olduğundan daha uzun gözükmesini sağlıyor. Bu da göğüslerinizin büyüklüğünü en az seviyeye indiriyor. 

Bikinimizi giydik artık her şeye hazırız… Peki ya kumlarda yarı çıplak yatarken güneşlenirken, otururken, yerken, içerken, ya da kitap okurken nasıl olduğumuzdan daha ” FİT ” görünebiliriz. İşte size bir kaç ipucu… 

1- Eğer ertesi gün kendinizi kumsala atacağınızı ya da bir havuzbaşı partisi yapacağınızı biliyorsanız, bir gece önceden kendinize bronzlaştırıcı sürün. İlk olarak basen bölgenizin iç ve dış kısmına ve göbeğinize odaklanın. Sabah duşunuzu alın böylece temiz ve taze hissedin ve bu bölgelerde ki dengeli renk sizin biraz daha kendinizden emin olmanızı sağlayacak. Çünkü unutmayın, koyu renk iter. Parlak ve açık renkler ortaya çıkarır. Bir ton koyulaştırdığımız bölgeler hafifçe kamufle oldu bile. 

2- Hemen kumsala koşup havlunuzun üstüne serilmek yerine 1- 2 dakikanızı gizlice kumu ayağınızla biraz oymaya harcayın. Tıpkı büyük bir kase gibi. Sonra havlunuzu tam bu oyuğun üstüne serin ve oturun. Çok kurnazca ama bir o kadar da işe yarayan bir yöntem… 

3- Sizi şişirecek şeylerden kesinlikle kaçının. Süt ürünleri, tuz, alkol, kola, kafein vs. ürünlerin vücuda şişkinlik yaptığını hemen hemen herkes bilir. Asitli içecekler ve dondurma yerine sebze-meyve tüketin. Ve en önemlisi de vücudunuzun kurumasına izin vermeden bol bol su için… 

4- Pareolar ve saronglar… Bu çok kullanışlı parçalar istediğiniz yeri istediğiniz kadar örtmek için harika. İsteseniz kalçaları kapatın, isterseniz küçük bir elbise yapın kendinize. Kendiniz için transparan materyal seçin böylece hala çekici ve emin görüneceksiniz. Asla bedeninizden utanmayın. 

5- Doğru duruş. Dik ve doğru durmak sadece havuzda-denizde önemli değil. Bunu her zaman uyacağınız bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Doğru duruşla olduğunuzdan birkaç kilo daha az görünebilirsiniz. Zaten kendine güvenen, dikkat eden, güçlü bir bayana yakışmıyor kambur durmak. Bu yüzden dik durun, omuzlarınızı biraz geri çekin, otomatik olarak çene yukarı, göğüs dışarı ve gerisi takip edecek.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla