Anasayfa / Erkek Sağlığı / Yakışıklı Erkek Sayısı Yüzde Elli Arttı

Yakışıklı Erkek Sayısı Yüzde Elli Arttı

Paylaş

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Topluluğu’nun yaptığı son araştırmaya göre, güzel görünmek isteyen erkek sayısı, yüzde elli oranında artış gösteriyor. Meme küçültme ameliyatlarının yanı sıra, kaslı görünüm için 6 milyar dolar harcayan erkekler, son beş yılda güzelliklerine daha fazla zaman ve para harcıyor. 

Op. Dr. Metin Kerem

Estetik, Plastik ve Rekostrüktif Cerrah

Vücuduna baklava kası yapmak isteyen erkekler, karın kası yapmak için spor salonları yerine plastik cerrahlara gidiyor. Fazla yağları ameliyatla alınıyor, kas olarak geri veriliyor.

Kadınlar kıvrımlı ve zarif hatlara, erkekler ise sert ve düz hatlara sahip olmak için daha kısa yollar tercih ediyor. Bunun yanı sıra, saatlerce, günlerce, hatta aylarca spor yapıp istedikleri sonuca ulaşamayan ya da beslenme ve sporu bir arada yürütemeyenler, ameliyatla istedikleri vücuda kavuşabilir.

Erkeklerin daha genç ve etkileyici bir görünüm kazanmak, imajlarını geliştirmek ve kendilerini daha iyi hissetmek için plastik cerrahlara başvuruyor. Lokal yağ birikimleri hem kadınlar hem de erkekler için vücut estetiğini bozan önemli unsurlardan biridir. Bu tür lokal yağlanmalar çoğu zaman kilo değişikliklerine yanıt vermeyen, inatçı bir karakterde olurlar. Günümüzde bölgesel yağlanma probleminin çözümü için çok çeşitli yöntemler “mucize” “kesin çözüm” gibi lanse edilse de bu problemin tek gerçek çözümü yağ fazlasının fiziksel olarak ilgili bölgeden uzaklaştırılmasıdır. Bu amaçla dünyada en çok kullanılan yöntem liposuction, yani yağ almadır. Günümüzde liposuction ultrason veya lazer ile birlikte yapılıyor. Bu sayede fazla yağlar uzaklaştırılırken geride kalan yağ dokusu da biçimlendirilebilir. Özellikle kas hatlarının belirginleştirildiği yüksek çözünürlüklü (HD) liposuction işlemleri giderek daha çok rağbet görüyor. Göbeği alıp yerine baklavalar oluşturmak artık mümkün.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla