Anasayfa / Genel Sağlık Bilgileri / Yazın Kirpiklere DİKKAT!

Yazın Kirpiklere DİKKAT!

Makyajın vazgeçilmez tamamlayıcısı olan maskaranın, havaların ısınmasıyla birlikte denize ve havuza girerken kullanımı çile halini aldı. Makyajın akmaması için kullanılan suya dayanıklı rimellerinse doğal kirpiklere zarar verdiği belirtiliyor. Bu zararı önlemek ve kendi doğal kirpiklerimizi korumak için ipek kirpik uygulaması son yıllarda en çok başvurulan yöntem haline geldi.

Emsal Doğan

Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uzmanı

Yaz aylarının gelmesiyle makyajın olmazsa olmazı maskaraların da kullanımı zorlaştı. Özellikle sıcak havalarda terleme sebebiyle ya da deniz, havuza girerken aktığı için suya dayanıklı (waterproof) maskara tercih edilir. Ancak bu tip maskaralar sürüldüğü an kirpikleri dondurduğu için kirpiklere vermekle kalmaz, temizlenirken kirpikleri de koparabilir. Bu da kendi doğal kirpiklerimizin zarar görmesine, azalmasına yol açar. Bakımlı ve güzelliğine düşkün kadınlar için güzelliğin tamamlayıcısı olan kirpiklerin daha uzun ve dolgun gözükmesi için en zararsız kirpik uzatma yöntemlerinden biri olan ipek kirpik uygulamasını önerilir.

“Sanıldığının Aksine Kendi Kirpiğimiz İpek Kirpiğe Zarar Veriyor”

Kadınlar için makyajın en önemli tamamlayıcısı olan maskara hem yüz estetiği hem de gözlerin daha ön planda olması açısından vazgeçilmez. Ancak yazın normal maskaralar denizde, havuzda ve terden akması nedeniyle kullanılamadığı için waterproof maskaralara başvurulur. Oysaki waterproof maskaralar özellikle temizlenirken kirpiğe ciddi zararlar verir. Sanıldığının aksine ipek kirpiğin kişinin kendi kirpiğine zararı yok bilakis kendi kirpiğinizin ipek kirpiğe zararı var. Kirpikler kendi doğası gereği belirli zamanlarda dökülür, ancak normalde biz bunu fark etmeyiz. Kendi kirpiğimiz döküldüğünde ipek kirpik de gittiği için sanki uygulamasından dolayı döküldüğü düşünülür. Bu yüzden su ile barışık, anti alerjik ve doğal, kendi kirpiklerinize hiçbir zararı olmayan ipek kirpik uygulaması kadınların işini kolaylaştırır.

Daha Uzun, Daha Dolgun ve Koyu Renkli Kirpikler

İpek kirpik uygulaması en çok, her gün rimel kullanan, lens takan ve gözleri alerjiye yatkın kadınlar tarafından tercih edilir. Kullanılan kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır. Hem anti-alerjenik hem de organik olması nedeniyle özellikle lens kullananlar da sıklıkla tercih eder. Daha dramatik olması içim 2D ve 3D kirpik yaptırmak da mümkün. İşlem toplamda 1,5 saat kadar sürüyor. Sonrasında ayda bir bakıma gelerek 3 aya kadar kalıcı olur. Son derece hafif olduklarından dolayı uygulama yapılan kişinin göz kapaklarında herhangi bir ağırlık ya da rahatsızlık yaratmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*