Yazın Saçlarınız Kurumasın!

Yazın Saçlarınız Kurumasın!

Paylaş

Yaz aylarının sıcağında, saçlarınızı güneşin etkilerinden korumanız için pratik ipuçları ve altın değerinde bilgiler

 

 

11- Sağlıklı beslenin.

Saç kökünden beslenir. Saçlar için gerekli olan vitamin ve mineraller sadece kan yoluyla onlara ulaşır. B12, çinko, folik asit yönünden zengin besinler tüketmek saçınızı da besleyecektir.

 

 

 

 

 

 

 

22- Jöle ve saç boyası

Saçlarınıza sürdüğünüz her türlü kimyasal, onların kurumasına ve yıpranmasına sebebiyet verir. Ne kadar az kimyasal, o kadar sağlıklı saçlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

33- Saçlarınızı her gün yıkamayın.

Saçlar en fazla iki günde bir ılık ya da serin suyla yıkanmalıdır. Her gün yıkamak saçlarınıza zarar verecektir. Ayrıca ikisi bir arada ürünler yerine şampuan ve kremi ayrı kullanmak da önemlidir. Krem sadece uçlara uygulanmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

44- Fönden mümkün olduğunca uzak durun

Sıcak fön, zor taranan saçların kaba biçimde taranması da saçları yıpratır. Zor şekil alan saçlarınız varsa bakım ürünlerinden faydalanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

 

5
5-Sıkı biçimde toplamak da hatalı

Saçları gergin ve sıkı biçimde toplamak zamanla kıl köklerini zayıflatır ve saç dökülmelerine sebebiyet verir.

 

Paylaş

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.