Anasayfa / Estetik ve Güzellik / Yeni Yılda Yeni Vücut
Closeup photo of an attractive Caucasian woman's abdomen and legs marked with lines for abdominal cellulite correction cosmetic surgery.

Yeni Yılda Yeni Vücut

Paylaş

Spor yapmak, sağlıklı beslenmek, bol su içmek fit bir vücut için olmazsa olmaz kurallardır ancak yine de bölgesel yağlanmaların giderilmesinde, diyet egzersiz gibi yöntemler bazen yetersiz kalabilir. Bu durumda ameliyatsız yöntemlere başvurmak gerekebilir.

Prof. Dr. Nazım Çerkeş

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Türk insanının genetik mirasının da etkisiyle özellikle karın, basen ve bacak bölgelerinden kilo almaya eğilimlidir. Bu nedenle de bölgesel incelmeye yönelik konular giderek daha fazla merak uyandırıyor.

Soğuk Yağların Erimesine Yardımcı Oluyor

Soğuk iklimlerde yaşayan insanların zayıf olduğunu görüyoruz. Bununla beraber çok dondurma yiyen çocukların yanaklarında yağ dokusunun azaldığı rastlantı sonucu fark edilmiş ve bunun üzerine başlayan araştırma-geliştirme çalışmaları sonucunda vücutta yağ hücrelerinin ısılarını birkaç derece düşürmek suretiyle yağ hücrelerinin canlılığını kaybettiği ve metabolizma aracılığı ile vücuttan atıldığı ispatlandı. Vücuttaki bu prosesten yola çıkarak ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan soğuk lipoliz teknolojisi geliştirildi. Bu teknolojisi ile özellikle karın, bel, basen, bacaklar, diz içleri, kollar, sırt hatta çene altında gıdı tabir edilen bölgelerde toplanan bölgesel yağların giderilmesi mümkün olmaktadır. Vücut yağlarının soğutularak eritilmesi uygulamalarında, hasta anestezi almadan, tek seansta kalıcı olarak bölgesel yağlarından kurtulmaktadır. Herhangi bir iyileşme süreci gerekmeden aynı gün işine ve sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra etkisi 2-3 hafta içinde yavaş yavaş görülmekte ve nihai sonuç 3 ay gibi bir süre içinde elde edilmektedir.

Liposuction Yöntemi İle Toplanmış Yağlar Giderilir

Lokal olarak toplanmış yağların giderilmesi için en etkili yöntem liposuction yöntemidir. Liposuction ameliyatında, cilt altına kanül adı verilen enjektöre benzeyen ince borularla girilmekte ve yağlar vakumlanarak alınmaktadır. Bu işlem karın, basen, bel, sırt, kollar, bacaklar, gıdı gibi tüm vücut bölgelerine uygulandığında genel anestezi altında yapılmakta ve operasyon ortalama 3-4 saat kadar sürmektedir. Daha küçük alanlarda yapılan ve daha az miktarda yağ alınacak durumlarda ise lokal anestezi altında uygulanabilir. Hastalar genellikle hastaneden aynı gün taburcu olmakta ya da istenirse 1 gece hastanede kalmaktadır. 1 hafta sonra normal yaşantılarına dönebilmektedir.

Ameliyatsız Bölgesel Zayıflamada Kullanılan Teknolojiler

Bölgesel incelme isteyen ancak cerrahi müdahale tercih etmeyen, anestezi almak istemeyen kişiler için günümüzde çok farklı çalışma prensipleri mevcuttur. Bunların birçoğu çok fazla etkili olmadığı gibi vücutta komplikasyonlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle ameliyatsız bölgesel zayıflama cihazları ile uygulama yaptırmak isteyenlerin mutlaka cihazın Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından belgelendirilmiş olmasına dikkat edilmesi gerekir.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Araç çubuğuna atla