Anasayfa / Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız: Burcu Güneş

Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız: Burcu Güneş

Paylaş

Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız: Burcu Güneş, Burcu Güneş, ‘’ İdeal Türk Genç Kızı’’, jazz, Türk pop sanatçısıOnu ilk tanıdığımız anda farklı ses tonu ve güçlü yorumuyla gönüllerimizde yer etti. Dedikodulardan uzak durup hep işiyle ön planda oldu. 2001 yılında ‘’ İdeal Türk Genç Kızı’’ seçilen Burcu Güneş’le işinden özel hayatına, alışverişten bakıma kadar pek çok farkı detayı konuştuk.

1-Müzik seveler sizi zenci gırtlaklı beyaz kız olarak tanıdı. Jazz Müziğinin hayatınızdaki yeri nedir?
Jazz her zaman severek dinlediğim ve yorumladığım bir müzik tarzı. Kendime çok yakın bulduğum duygular
yaşatıyor. İlerleyen yıllarda mutlaka muhteşem bir Jazz projesi tasarlamayı ve sunmayı da istiyorum.
2- Bildiğimiz kadarıyla anne ve babanız siz küçük yaştayken ayrılmışlar. Anne babası ayrı bir çocuk olmak hayatınızda neleri değiştirdi?
Hayatın gerçekleriyle erken yaşta tanıştım, yıllarca sanki bunun suçlusu benmişim gibi hissettim. Üzerimde hala etkisini hissettiğim zamanlar oluyor, şefkat ve sevgiye çok ihtiyacım oluyor. Çocukken etrafımda beni bu konuda anlayan biri yok gibiydi. Şimdi başıma kötü bir olay geldiğinde kendime çok daha fazla sarılıyor, sevgiyle anlayış gösterip daha çabuk atlatıyorum. Her şeyi etrafında eksiksiz bulup büyümüş insanlardan daha güçlüyüm diyebilirim.
3- 2001 yılında ‘’ ideal Türk genç kızı’’ seçildiniz. Sizce hani yönleriniz bunda etkili oldu?
Bence beni düzgün yaşıyor olarak gördüler, başarılarımla ilgili konuşuluyorum, dedikodum yok, hep işimle ön plandayım. Vizyonumu sağlıklı bir akıl, ruh ve beden üçlüsü temeline oturtmaya çabalayışımı takdir etmiş olabilirler.
4-Verdiğiniz bir röportajda ‘’tam bir yaz çocuğuyum’’ demişsiniz. Yaz mevsimine yaklaştığımız şu günlerde yaza hazırlanmak için bakım anlamında neler yapıyorsunuz?
Sporu ilk başta sayabilirim ama zaten spor her daim var, benim için artık bir yaşam biçimi halini almış durumda, haftanın 6 günü günde 2-3 saatimi sporda geçiriyorum. Bunu dışında Badelita güzellik merkezine gidiyorum. Orada vücudum için peeling, masaj, yosun maskeleri yaptırıyorum, Lpg ye giriyorum. Yüz temizliği ve yüz maskeleri ile cildimin genç, canlı görünümünü, diriliğini korumasını sağlayan vitamin kapsüllerinden uygulatıyorum.
Yaza hazırlık yapıyorum.
5- Sizi ekranlarda ve sahnelerde sürekli fit olarak gördük. Okuyucularımıza bunun sırrını söyler misiniz?
Teşekkür ederim. Kendime uygun spor aktiviteleri seçmem, genel olarak da yaşantımda bol bol hareket halinde olmam, bana canlılık veren şeyler yapmak istemem beni dinç, enerjik ve sağlıklı tutuyor. Tabi bunun yanında doğal beslenmeye, organik gıdalar almaya özen gösteriyorum, sık sık yeni çıkan sağlık kitaplarını ve yazılarını takip ederim. Uzakdoğu felsefeleri ile ilgili ruh ve beden sağlığı üzerine son çıkanları alıp okur, ne var ne yok merak ederim.
6- Kamuoyunun önüne ilk çıktığınız andan itibaren sesinizle ve müziğinizle çok beğenildiniz ve çok sevildiniz. Ama özel hayatınızı hiç göz önünde yaşamadığınız için seyirci sizin hakkınızda çok fazla şey bilmiyor. Nasıl yaşıyorsunuz?
Annemle Ortaköy’de oturuyorum, büyük bir evde yaşıyorum. Hayvanları, doğayı severim. Evimin alt katında istediğim zaman gidip çalışabileceğim, beste ve sözlerimi oluşturabileceğim bir yer yaptım ve orada çalışıyorum. Arkadaş ortamı ve sosyal çevremi nitelikli ve belli bir yaşam kalitesine sahip insanlardan seçmeye çalışırım. Neşeli, insancıl birisiyim. Yakın ilişkilerimde ise dinlemeyi bildiğim için pek çok arkadaşım onları bir anlamda rehabilite ettiğimi söylerler. Aşk hayatımı kendime özel bırakmam basının her şey hakkında doğru olmayan bir sürü şey yazıp çizmesi ve bunun da ilişkilerimi ve kariyerimi olumsuz etkileyebileceğini düşünüyor olmamdandır.
7-Dergimizin okuyucu profili genelde kadınlardan oluşuyor. Kadın deyince de akla hemen alışveriş geliyor. Sizin hayatınızda alışverişin yeri nedir?
Ben alışverişi, en çok da sezon başındaki kendimi o sürece hazırlamayı mood olarak daha çok seviyorum. Bir anlamda beni o mevsime ve o dönemde gelişebilecek olaylara ve hayatıma, hayallerime motive ediyor. Yeni yerler gezip seyahat ederken de alışveriş yapmaya fırsat yaratıp, bulduğum farklı ilham veren parçalar ve objeler almaya bayılırım. İhtiyaçlar için rutin alışverişleri ise pek sevmem.
8-Son zamanlarda en çok kimleri dinlemekten hoşlanıyorsunuz?
Cold Play, Jamiroquai, Rihanna, Beyonce, Justin Timberlake, Bob Sinclair, David Guetta dinliyorum.
Aralarda 70ler 80lerin Türk Popunu, Sanat müziğimizden eserleri, hatta bazen arabeskin iyi örneklemelerini bile dinliyorum.
9-Müzikteki hedefiniz nedir? Popüler olmak mı, kalıcı olmak mı sizin için daha önemli? Bundan 10 yıl sonra Burcu Güneş’i nerede görüyorsunuz?
Kalıcı olmak tabi, şu var kalıcı olmanın gerektirdiği niteliklerde müzik yapınca popülerlik de beraberinde geliyor zaten…
Bundan 10 yıl sonra Burcu Güneş’i ünü yurtdışına açılmış bir dünya starı, Grammy dahil pek çok ödül almış ve kariyerinde oldukça fazla başarıya imza atmış, özel hayatında mutlu bir aile yaşantısı kurup, iyi bir eş ve ideal bir anne olarak görüyorum, diliyorum…
10-Magazin basınına bakışınız nedir? Sizce basın ve sanatçı arasındaki sınırlar nasıl çizilmelidir?
Ben düzeyli ve seviyeli magazini hep sevdim ve severim. Basın ve sanatçı arasındaki sınır ve dengeyi sanatçı koyar ve isterse korur.
11- Siz sanat camiası içinde olup da dışında olmayı nasıl başarabiliyorsunuz?
Kendim gibi olarak… Sanat yaşantısında da, özelinde de basına yansıyan hep sanatçının verdiği kadardır.  İlişkilerimde dürüst ve özsaygısı gelişmiş durduğumu hissettiği için sanırım basın da beni zamanla anlayıp bir başka yere koyup orada andı.
12-‘’Olmazsan olmaz’’ şarkınız çok sevildi. Sizin olmazsa olmazlarınız nelerdir?
Annem, köpeğim Cano, stüdyom, kitaplarım, Ipod’um, can arkadaşlarım, İzmir’im, İstanbul’um, sevenlerim, Aşk…

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*