100 Kadından 15’i Bebek Düşürüyor

17.10.2012
21
100 Kadından 15’i Bebek Düşürüyor

100 Kadından 15’i Bebek Düşürüyor, çocuk düşürme, kromozon, diyabet, guatr, polikistik over sendromuÜlkemizde her 100 kadından 15’inin hayatında bir kez düşük 1 veya 2’sinin ise ‘tekrarlayan düşük’ olayı yaşanıyor.

Birçok hastanın doktora gidemeden kendi kendine düşük yaptığına dikkat çeken uzmanlar doğum sancısına benzeyen şiddetli kramp, karın ağrısı ve şiddetli kanamalarda mutlaka uzmana başvurulması gerektiğini belirtiyor. Hasta bir kez bebeğini düşürdüğünde, ikinci bebeğin düşme riski yüzde 30, 3’te yüzde 45, 4’e ise yüzde 60’a çıkıyor.
Düşüğe; kromozomların parçalarının yer değiştirmesi, bazı olgularda guatr ve diyabet hastalığı, polikistik over sendromu, kanın pıhtılaşması, rahim tabakasındaki sorunlar, hastanın kendi dokularına karşı antikor üretmesi neden oluyor.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.