2014’de Kalp Sağlığı için Öneriler

2014’de Kalp Sağlığı için Öneriler

kalp sağlığına dikkatYeni yıla az zaman kaldı. Acaba kalbiniz yoruldu mu? Kalbiniz çarptı, ağrıdı, kırıldı, gece gündüz çalışan yılların yorgunluğunu kalbinizden atmak ister misiniz?

Pof. Dr. Günsel Şurdum

Kardiyoloji Uzmanı

Sağlıksız beslenme, stres ve düzenli spor yapmamak kalbi yorar, kalbi dinlendirmek ve güçlendirmek mümkün… Ritmik Masaj (EECP) tedavisi kalp ve damar sağlığını koruyucu bir yöntem, kök hücre aktivitesini arttırarak, organ ve dokularda hücre yenilenmesini sağlıyor. Bu yöntem toplumda sık görülen ve ilerleyici bir hastalık olan damar sertliğinin (ateroskleroz) etkisiyle, kalbi besleyen damarların daralması ve tıkanması sonucu ortaya çıkan koroner kalp hastalığına karşı koruyucu etkisine sahip. Özellikle şeker hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, sigara kullanımı, stres, hareketsiz yaşam, genetik riskleri olan kimseler erken yaşlardan itibaren kalp hastalığına aday. Bu kimselerde kalp hastalığı ortaya çıkmadan uygulanacak EECP tedavisi, aterosklerotik ilerlemeyi önleyerek/geciktirerek kalp hastalığından korunmakta yararlıdır.

2014’te Kalbinizi Yenileyin

Tıpta Enhanced External Counter Pulsation“ olarak bilinen, “EECP Tedavisikalp damarlarında genişleme ve kalbin damar ağında zenginleşme sağlayarak, damarlardaki darlıklar nedeniyle yeterli kan alamayan kalp bölgelerine kan getiren “doğal bypasslar” oluşturur. Bu nedenleDoğal Bypass Tedavisi” (Natural Bypass Therapy) olarak da tanımlanır. Bu yöntem, vücudun belden aşağısına, kalp ritmi ile uyumlu olarak yapılan derin adale masajı niteliğinde bir uygulamadır. Vücutta kan dolaşımını canlandırarak, kalbin ve tüm organların kanlanmasını arttırır ve doğal bir iyileşme sağlar.

Nasıl Uygulanıyor?

Günde 1-2 saatten, ortalama 35 saatlik kürler şeklinde ve çok ağır olmayan hastaların tedavisindeki uygulamada hastanede yatması gerekmiyor. Günlük tedavilerini aldıktan sonra ev ya da işlerinde yaşantılarını sürdürebilir. Yöntem kansız, ameliyatsız, güvenli bir tedavidir, hasta seçimine ve uygulamaya özen gösterildiğinde hiçbir riski bulunmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.