3 Adımda Gülüşünüzü Yenileyin!

15.08.2013
57
3 Adımda Gülüşünüzü Yenileyin!

3-adimda-gulusunuzu-yenileyinYaz aylarında estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazanmak isteyenler, ilk adım olarak işe dişlerden başladıklarında sonuç mükemmel oluyor. Dişlere yapılan çeşitli estetik uygulamalarla dişlerdeki şekil bozuklukları giderilip, dişler beyazlatılıyor.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

Günümüzde ağız ve diş sağlığını ilgilendiren tedavi uygulamaları dışında, estetik amaçlı uygulamalar da sıklıkla yapılıyor. Diş etlerindeki bozuklukların giderilmesiyle pek çok kişi psikolojik açıdan kendini daha iyi hissediyor, sorunun giderilmesi sayesinde günlük hayatlarında daha rahat ediyorlar.
İlk Adım; Diş Etlerindeki Pürüzler Düzeltiliyor
Dişlerden daha baskın öne çıkan diş etleri ya da asimetrik diş eti görünümleri, estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan Gingivoplasti yardımıyla düzeltilebiliyor. Lokal anestezi uygulanarak, lazerle fazlalık olan diş eti kısmı çıkarılarak, gerekirse ardından uygulanacak laminate porselen ya da metal desteksiz zirkonyum porselenlerle beklentilerin üstünde sonuçlar alınabiliyor. Kadınların yakından tanıdığı bir estetik uygulama olan botoks da, artık diş estetiğinde güvenle kullanılabiliyor. Bu uygulama sayesinde, diş etlerindeki görsel kusurlar etkisiz hale getirilebiliyor. Gülümserken diş etlerinin görünmesi durumunda, burun deliğinin altındaki iki noktaya botoks uygulanarak, üst dudağın bir miktar aşağı inerek diş etlerinin baskın olan görünümü giderilebiliyor.


İkinci Adım; Bonding Yöntemiyle Dişlerdeki Renk ve Şekil Bozuklukları Gideriliyor
Hemen hemen tüm yaş gruplarına uygulanabilen Bonding yönteminde kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeyine tutturularak uygulanıyor, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bu şekilde gideriliyor. Bu yöntem sayesinde, kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılıyor, dişler arası boşluklar kapatılıyor, diş boylarını istenilen düzeye getirmek mümkün oluyor. Bu yöntemde seans süresi yaklaşık 15 dakika – 1 saat aralığında sürüyor. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu uygulama esnasında herhangi bir ağrı oluşmuyor. Çoğu zaman dişi uyuşturmaya dahi gerek duymadan işlem yapılabiliyor.
Üçüncü Adım; Dişler Beyazlatılarak Mükemmel Bir Gülüş Garantileniyor
Son adım olan 3. adımda dişler beyazlatılarak, gülüşler mükemmel bir hale getiriliyor.  Diş beyazlatma işleminde lazer kullanılarak başarılı sonuçlar elde ediliyor. Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözenekler temizlenip, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanıyor. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştiriliyor. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak belirleniyor. Dişler beyazlatılarak kişiler estetik açıdan tatmin olup, mutluluklarını gülüşlerine yansıtabiliyorlar. 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.