3 Boyutlu Yüz Gençleştirme

3 Boyutlu Yüz Gençleştirme

Lazer desteği ve kendi dokularınızı kullanarak geliştirilen “3 boyutlu yüz gençleştirme yöntemi” ile kendinizi 10-15 yıl öncesinde bulabilmenizin mümkün.

Op. Dr. Cihangir Toraman

Estetik Plastik Uzmanı

Gün içerisinde yaşadığımız zorluklar, karşılaştığımız olaylar ve maruz kaldığımız dış etkiler nedeniyle vücudumuz yıpranmakta. Ruhsal ve fiziksel bu zorlukların büyük bir bölümü iyi beslenerek, dinlenerek, uyuyarak, spor yaparak aşabilir ancak zaman içinde bedende kalıcı etkiler bırakmalarının önüne geçilemez. Bedende meydana gelen bu  değişikliklerden en çok yüz etkilenmektedir. Gelişen teknoloji birçok alanı etkilediği gibi sağlık ve estetik alanında da yepyeni çözümleri beraberinde getirir.

Vücudun en dış tabakası olan cilt dış etkilerden en çok zarar gören parçamızdır. Bu yıpranma, yaşanılan rahatsızlıklar, sahip olduğumuz hastalıklar ve çevremizdeki dış etkenler nedeniyle olmaktadır. Güneş, dış etkenler arasında etkisi en yüksek ve en belirleyici olandır. Bunu daha iyi anlamak için güneşe hasret kuzey ülkelerde, kapalı mekanlarda çalışan kadınlar ile güneşi bol güney ülkelerde, açık alanlarda çalışan kadınların ciltlerini karşılaştırmak yeterlidir.

Tüm bu etkilerle; cilt canlılığını ışıltısını kaybetmekte, sıkılığı azalıp, gevşekliği yer çekimine ayak uydurarak, yer yer lekelenmelere maruz kalmaktadır. Ortaya çıkan bu değişiklikler nedeniyle yüz yaşlanmakta ve böylece hissedilmeyen bir yaşta görünmek kaçınılmaz olmaktadır. 3 boyutlu gençleştirme yöntemi sayesinde ciltteki yıpranmayı yüzün en derinindeki kas tabakasından başlayıp, yüzeydeki cilde kadar uzanan ameliyatsız ileri düzey uygulamalarla, cerrahi girişimlerle elde edilmeye çalışılan sonuçları yakalamış durumda.

– İlk olarak yüze en derinden başlayarak Fokal Ultrason (Ulthera) uygularım. Bu aşamada cildin 4,5 mm. ve 3 mm. derindeki gevşeklik alanlarında çalışırım. Fokal Ultrasonun tek seanslık uygulama olması ve sonrasında hastanın yüzünde herhangi bir renk değişikliği, şişlik, güneşten etkilenme olmaması nedeniyle benim için sorunun çözümünde ve günümüzdeki en etkili uygulamadır. İşlem süresi genelde 30-45 dakika arasında değişir. Yüz bölgesinin tamamına uygulanması yaklaşık 1 saat sürer. İşlemin ardından ciltteki toparlanma hemen fark edilebilir.

– İkinci olarak yüze fraksiyonel adyo frekans (saten yüz germe) uygularım. Bu uygulama derin alan ile onun bağlı olduğu cildin arasındaki bağların eskiden olduğu gibi sıkı ve gergin olmasını sağlar. İşlem yapılacak alanın genişliğine göre uygulama 30-45 dakika arası sürebilir. Hasta bu süreyi müzik dinleyerek veya kitap okuyarak geçirebilir. Uygulamanın hemen sonrasında ciltteki sıkılaşma hissedilir ve ilerleyen zamanda istenen seviyeye gelir.

–  Üçüncü olarak  daha yoğun çalışma gerektiren cilde sıra gelir. Bu aşamada 3-4 seanslık uygulamalarla cildin beslenmesini ve su tutma kabiliyetini artırmak ve kollajen üretimini desteklemek için cilt içine vitamin, mineral, protein, aminoasit ve faktörler içeren enjeksiyonlar yaparım. (BiostimulationR) PRP (Platelet Rich Plasma-kökten zenginleştirilmiş hücre) uygulaması bu işlemin ayrılmaz bir parçasıdır. Hemen ardından cilde ait kırışıklık, gevşeklik, leke, kılcal damar, akne izi gibi sorunları gidermek için Fraksiyonel ablatif/non-ablatif Lazer  uygulamalarıyla işlemleri sonlandırırım. Tek seanstan sonra bile ciltte fark edilir bir iyileşme gerçekleşir. Arzu edilen görünüme ulaşılması için gereken seans sayısı 2-6 arasında değişir. Her bir seans yaklaşık 1 saat sürer. Seanslar 4-6 hafta arayla gerçekleştirilir. Elde edilen olumlu sonuçlar yaklaşık 2 yıl boyunca korunur. 6-12 ayda bir tek seans uygulamasıyla desteklenirse bu süre uzayacaktır. Tüm bu işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli konu güneşten korunmak.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.