40 Dakikada Genç Bir Cilde Sahip Olun

07.12.2013
41
40 Dakikada Genç Bir Cilde Sahip Olun

40-dakikada-genclesmeAmerika’da en çok tercih edilen, ülkemizde de kullanımı giderek artan Doubloterapi Yöntemi ile cerrahi müdahale olmadan, iğnesiz, acısız ve kansız yüz kaldırma artık mümkün. Doubloterapi estetik operasyonlara etkili, yepyeni bir alternatif sunuyor. Tek seanslık ve 30 ila 60 dakika içerisinde gerçekleştirilen bu yöntem sayesinde uzun süre boyunca sıkı ve genç bir cilde sahip olunuyor.

Dr. Yasemin Hızarcı

Yaşam ve Medikal Estetik Uzmanı

Botoks devri sona eriyor, kadınlar artık “zehir” istemiyor. Yüz gerdirme yönteminde cerrahi müdahaleler ve cilde zehir enjekte edilerek yapılan botoks yöntemi yavaş yavaş tarih oluyor. Her yıl binlerce kadın genç görünmek için farklı yöntemlere başvuruyor. Ancak artık kadınlar donuk bir yüz istemiyor.

Dünya da bir döneme damgasını vuran gençleşme yöntemleri miladını doldurmaya başlıyor. Yeni yılla beraber artık kadınlar sadece kırışıklıklarından kurtulmak istemiyor. Aynı zamanda donuk hatlar değil, taze bir görünümü de tercih ediyor. Kadınlar bu isteklerini yeni bir yöntem ile karşılıyor. Yakın zaman önce uygulanmaya başlanan ve yüz kaldırma yönteminde çok fazla tercih edilen Doubloterapi, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için ameliyatsız, iğnesiz, sıfıra yakın acıyla çözüm sunuyor.

Mucize Cildinizin Altında

Günümüzde Ultrason enerjisiyle yüz sarkması ve yaşlanma belirtilerini Doubloterapi yöntemi, operasyonlara karşı alternatif yüz kaldırma yöntemi olarak kullanılıyor. İkinci nesil yüksek yoğunluğa odaklanmış ultrason enerjisi, HIFU teknolojisiyle güçlendirilmiştir. Bu enerji cildin yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmadan, cilt altına gönderilen akustik enerji sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kollagen üretimini arttıran bir yöntem. Cihazın monitöründen cilt-cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere akustik(ses dalgaları) enerji gönderiliyor, bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm – 1,5 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturuyor. Doubloterapi yönteminin en önemli farkı ise akustik enerjinin cildin altında 4,5 mm’ye kadar inmesidir. 4,5 mm ulaşan enerji sayesinde cilt kendi kendini yenileyerek kırışıklıkların görünümünü en aza indiriyor. Uygulama yapılan bölgelerde ayarlanan derinliğe gönderilen akustik enerji ciltte anında etki yapmaktadır. Böylece cilt uygulama sonrasında gözle görülür bir şekilde gerginleşmektedir. Doubloterapi öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur. Uygulama öncesinde bölgeye sadece jel sürülür. “ dedi.

Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Doubloterapi ile  yanaklara, “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmalardan kurtulmak isteyenlere, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, alın bölgesinde toparlama amacıyla alına, göz altı kapağı torbalanmalarında,  göz kenarlarında oluşan “kaz ayakları” diye bilinen kırışıklıklara , dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye ya da istenirse bütün yüze uygulanabiliyor.

2014 Yılında Sadece Tek Seansla Muhteşem Görünüm

Doubloterapi uygulaması anında hissedilebilir etki gösterir. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşır. Uygulamanın ardından kişiler normal hayatına anında geri dönebilirler. Uygulamadan kalkar kalmaz yüzde 25’lik bir etkiyi hastalarımız anında görebiliyor. Geri kalan yüzde 75’lik etki ise 2 ve 3 ay içerisinde tam olarak kendini gösteriyor. Uygulama sonrasında sadece ciltte çok az bir kızarma olacaktır. Bu durumda kişiden kişiye göre birkaç saat içerisinde kaybolacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.