Abdominoplasti İle 6 Beden İncelmek Mümkün

01.03.2014
40
Abdominoplasti İle 6 Beden İncelmek Mümkün

karın-germe-ameliyatı-ile-estetik-karınAbdominoplasti (Karın Germe) ameliyatı düz ve estetik bir karın fırsatı sunuyor.

Opr. Dr. Tamer Şakrak
Plastik Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzm.

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, kilo vermek ve daha zinde bir görünüme kavuşmak için yeni yöntemler keşfediliyor. Karın duvarındaki fazla yağ ile deriden kurtulmayı ve gevşemiş kasların sıkılaştırılarak bu bölgenin gençleştirilmesini sağlayan Abdominoplasti yöntemi ile kilo verme ve incelme konusunda çok daha başarılı sonuçlar almak artık mümkün. Etkili bir karın germe operasyonu olarak tanımlanan Abdominoplasti yöntemi ile hastaya kazandırabileceğinin yanında karında sarkmış bir deri parçasını almaktan çok daha fazlası olur. Hastalar hiç bir riski almadan 30 kilo ve üzeri kaybetmelerinin ve bel çevrelerinde 4-6 beden incelmeleri uzak bir ihtimal değildir.

Kronik obezite hastalarında etkili sonuçlar almak mümkün

Kronik obezite hastalarında en temel sorununun iç karın olarak bilinen karın iç duvarının zaman içerisinde deforme olması ve bollaşmasıdır. Bu sorun nedeniyle karın duvarının mide üzerindeki sınırlayıcı ve baskılayıcı etkisi kaybedilir ve midenin sınırsızca büyümesinin önünde hiç bir engel kalmaz. Sınırsız büyüyen midenin doldurularak tokluk hissi oluşturulması için, her seferinde kişi daha fazla yeme ihtiyacı duyar ve bu nedenle kilo almaya devam eder. Karın germe ameliyatı ile karın içine hiç müdahale etmeden, karın duvarının dış kısmından yapılacak etkili bir sıkılaştırma ile mideyi aynı derecede baskı altına alır ve tokluk hissi sağlar. Bu durum karın derisinin  hemen altında, bel çevresine sarılmış sıkı bir korse olarak tanımlanır.

Varyemez Amca Diyeti

Karın germe ameliyatı sonrası sadece 3 ay süreyle beslenme programından karbonhidratların tamamen çıkarılması ile kilo kaybının sadece karın bölgesiyle sınırlı kalmayarak tüm vücuda yayılabilir. Bu durumu Varyemez Amca diyeti olarak nitelendirebiliriz. Kronik obez hastaları bunca yıldır yağları biriktirdi ancak yakamadı. Karbonhidrat alımı tamamen durdurulduğunda ise bu birikim hızla eritildi. Vücudun diğer bölgeleri de fazla yağlardan çok hızlı kurtuldu.

Hastalar aç kalmıyor

Bu üç aylık dönemde hastalar aç kalmadı. Hastaların ister haşlama ister ızgara sınırsız et, tereyağı, zeytinyağı, sebze ve meyve tüketme şansı vardır. Hastaların karın germe ameliyatından ortalama 4 beden incelmiş halde çıktığı için bu diyete çok motive girmişlerdir. Bu diyetle hedef kilo kaybını vücudun tamamına yaymaktır. Ameliyat sonrası hastalar  karın duvarına dışarıdan uygulanan sıkılaştırma sayesinde normalde yedikleri miktarın dörtte birini yiyerek tıka basa doymuşlardır.

Liposuction ile tamamlanabilir

Karın germe işleminin agresif bir liposuction (yağ aldırma) ile kombine edilebilir. Özellikle ileri derece obez hastalarda karın germe işleminden bir ay önce liposuction ile vücudun yağ yükünü azaltmak sonuca çok daha hızlı ulaşmayı sağladı.

Karın germe operasyonun diğer sağlık kazanımları

Verilen kilolar sayesinde hastalar farklı sağlık kazanımları da elde ettiler. Şeker dengesi düzeldi, omurgadaki eğiklik ve fıtık problemleri azaldı, kalp ve damar hastalıkları riskleri bariz olarak azalmıştır.

Fiziksel aktiviteler artıyor

Karın germe operasyonuyla hastalar yüklerinden kurtulmuştur.Hastalar bu operasyon sonrasında fark etmeden bile bedensel aktivitelerini arttırdılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.