Akupunkturla Obeziteye Veda Etmek İster misiniz?

Akupunkturla Obeziteye Veda Etmek İster misiniz?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması-2010” ön çalışma raporuna göre Türkiye’de obezite sıklığı erkeklerde yüzde 20,5, kadınlarda ise yüzde 41,0 toplamda yüzde 30,3 olarak saptandı. Tedavisinde alternatif tıbbı tercih edenlerin sayısı da aynı oranda artıyor. Öyle ki yılda obez düzeyindeki 6 bin kişiyi uygulanan diyet ve akupunktur tedavisiyle 10 ton kilo verdirmek mümkün…

Dr. Murat Topoğlu

Akupunktur ve Mezoterapi Uzmanı

Akupunktur iğneleriyle mucize yaratıp obeziteden kurtulmak ister misiniz? Yılda obez düzeyindeki 6 bin kişiye uygulanan diyet ve akupunktur tedavisiyle 10 ton kilo verdi. Üstelik, akupunktur iğneleriyle verilen kilolar 6 ay sonra da mercimek büyüklüğündeki mıknatıs ile sabitlenebilir.

Ülkemizde 3 milyon kişi obez

Türkiye’de obezite sınırını geçen yaklaşık 3 milyon kişi bulunuyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre erkeklerde obez nüfus oranı yüzde 20, kadınlarda yüzde 41. Yapılan hesaplamalar, ülke nüfusumuzun yüzde 16,5’ini oluşturan 18 yaş altı gençlerin 1,8 milyonunun obez olduğunu gösteriyor.

10 Ton Kiloyu İğnelerle Eritti

Yılda ortalama 10 ton kilo verdiriyorum. Obezite ile savaşta bu büyük bir rakam. Diyet ve akupunktur iğneleri ile kilolarını veren hastalarımın kendilerine olan özgüvenleri geldiği gibi fazla kilodan kaynaklanan hastalıkları da yenmiş oluyor.

Kiloları Mıknatısla Sabitliyor

Akupunktur iğneleri iştah ve acıkma azalıyor, midede ekşimeyi-yanmayı, halsizlik ve bitkinliği önlüyor. Akupunktur iğneleri vücuda ve kulağa uygulanınca beta endorfin adını verilen bir madde salgılanır. Bu da stresi azaltır kişiyi sakinleştirir. Uykuyu düzene sokar. Metabolizmayı düzenler. Akupunkturla beraber kişinin cinsiyetine, yaşına ve hastalığına uygun tarz diyetler verilir. Her hafta bu diyetler değiştirilir. Bu faktörlerin hepsi bir araya gelince kilo vermek daha da kolaylaşır. Kişiyi kilo vermeye hazırlar. Buna göre haftada 1 veya 2 kez yapılan akupunktur tedavisi ile 6–8 hafta sonunda 8–10 kg. verilir. İdeal kiloya indikten sonra akupunktur 6 ay süreyle ayda 1 kez manyetik bilye (mıknatıslı mercimek büyüklüğünde aktif kömür) ile devam edilir. Bu sırada diyet değil sağlıklı beslenme yapılır dolayısıyla kilolar sabitlenir. Sonra yılda 2 veya 3 kez kontrol olmak gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.