Babanız İçin Son Trend Bakım Önerileri

Babanız İçin Son Trend Bakım Önerileri

Zinde, genç ve bakımlı bir yüz, sadece kadınların değil erkeklerin de son dönemlerde isteği… Doğal yollardan yapılan bakımların yetersiz olduğu durumlarda, ufak dokunuşlarla erkeklerin de genç ve dinamik görünüme kavuşmasını sağlar.

Doç. Dr. İsmail Küçüker

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

Günümüzde yüzümüz ve bedenimiz bir anlamda kartvizitimiz. Gelişen sosyokültürel yapı ile birlikte, erkekler de görünümlerine dikkat ederek, ameliyatlı ya da ameliyatsız estetik operasyonlara sıcak bakıyor. Yüz gençleştirmek amacıyla erkeklerde yapılan uygulamalar, estetik ameliyatlar ve ameliyatsız estetik işlemler olarak iki gruba ayrılıyor. Yüz estetiği ameliyatlarından burun ameliyatı, göz kapağı ameliyatı, yüz-boyun germe ve kepçe kulak düzeltme ameliyatlarının yanı sıra erkekler daha kolay ve acısız olan ameliyatsız uygulamaların başında gelen dolgu uygulamasını tercih ediyor.

Yaşlanma süreci, cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için gerekli olan hyaluronik asit miktarının zamanla azalması ile başlar. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyaluronik asit verilmesi gerektir. Erkeklere de uyguladığımız Işık Dolgusu özel içeriği sayesinde cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma, hücre yenilenmesi ve yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapi yöntemidir. Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesi ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta içeriğidir. Bu içerik hyaluronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır. Amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yeniden yapılanma ve hücre yenilenmesini sağlar. Sonuç olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini artırır, cilt canlanarak parlaklaşır ve şeklini geri kazanır. Etkisi ortalama 6-8 ay olup, bu süre sonunda tekrarlanmalıdır. Ayrıca Işık Dolgu uygulaması sonrası mezoterapi yöntemini de erkek hastalara önerilir. Çünkü dermal dolgular kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin genç kalmasını sağlar. Aynı zamanda, cildin daha enerjik ve parlak görünmesini sağlayan içeriğinde CT-50 kompleksi bulunan yüzeysel olarak uygulanan mezoterapi ürünlerinin de üçer haftalık ara ile üç defa uygulanmasını dolgu kalıcılığını arttırır. Bu sayede cilt hem içten hem de dıştan bir destek almış olur.

Erkeklerin göz altında oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş, içeriği itibari ile normal dolgulardan birçok konuda farklılık gösterir ve Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması yapılır. Çapraz bağlı ve yarı çapraz bağlı patentli “resilient” hyaluronik asit içeriğinin yanı sıra, 8 amino asit, 3 antioksidan, çinko, bakır ve B6 vitamini ile ciltte yeniden yapılandırmayı sağlayan ve uygulanan bölgeye anestezi sağlayarak hasta konforu ile birlikte uygulamayı da kolaylaştıran eşsiz bir dolgudur. Özellikle göz altı çukuru ve halkalanması olan kişilere uygulanabilir. Bunun dışında göz altı dokusunun yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, göz altı şişlik, halkalanmalar ve morlukların azalmasına yardımcı olur. Bir de çokça mimik çizgileri için Dinamik Dolgu uygulamasını yapılır. Dinamik Dolgu, cildi hareket halindeyken de destekleyen ve aynı zamanda yüzünüzün canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir üründür. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş, içeriği itibari ile normal dolgulardan birçok konuda farklılık gösteren bir dolgu çeşididir. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, alın, boyun çizgileri, dudak, kazayağı gibi en hareketli bölgeleri için çok uygundur. Patentli ve çapraz bağlı “Resilient” Hyaluronik Asit içeriğinin yanı sıra uygulama sırasında içeriğindeki anestezik madde sayesinde hasta konforu da sağlamaktadır. Dinamik Dolgu’nun kalıcılık süresi 12 – 18 ay. Bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olur. Erkeklerin en büyük korkulu rüyalarından birinin de saç dökülmesidir. Çevresel faktörler saç ve saç derisindeki birçok hücrede hem kimyasal hem de fiziksel hasarlara yol açar. Günde 150 telden daha fazla saç dökülüyorsa ve bu durum bir ay gibi bir süreyi geçtiyse mutlaka önlem alınmalı ve bir doktora gidilmelidir. Saç dökülmesini önlemek ve saçın sağlığını yeniden kazanması için etkili yöntemlerden biri olan ve bizim de sıkça uyguladığımız saçlardaki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesi yöntemi HairCare Saç Mezoterapisi… HairCare Saç Mezoterapisi içeriğinde yer alan Arjinin, Glutamin, Glisin ve Ornitin hücre proliferasyonu için önemlidir. Bu besinler, saç uzamasını desteklemek için kökü güçlendirmeye yardımcı olur.  Kılcal damar liflerini oluşturan keratinin iki ana bileşeni olan sistein ve çinko, saça sağlık ve güzellik kazandırmakta kullanılır. İçeriğindeki B grubu vitaminler, saç foliküllerinin yenilenmesini destekler ve saç uzamasına yardımcı olur. Hyaluronik Asidin nemlendirici özelliği saç foliküllerinin çevresindeki dokuları kurumaya karşı ve kepeklenmeye karşı korumaya yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.