Bebeğinizin Uzun Boylu Ve Sağlıklı Olması İçin Balık Yiyin

17.10.2012
45
Bebeğinizin Uzun Boylu Ve Sağlıklı Olması İçin Balık Yiyin

Bebeğinizin Uzun Boylu Ve Sağlıklı Olması İçin Balık Yiyin, bebek, çocuk, çocuk gelişimi, omega3, yağ asitleriHamileliğin son aylarında bol miktarda balık tüketen kadınların bebekleri daha uzun boylu ve kilolu doğuyor.

 

Balığın içindeki Omega 3 yağ asitleri kanı daha akışkan hale getiriyor, rahimdeki kan dolaşımını hızlandırıyor bu da bebeklerin gelişmesine olumlu katkı yapıyor. Doğum sırasında normal kilonun altında olan bebeklerin 40 yaşından sonra kalp, yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıklarla karşılaşma riski de daha yüksek.

Uzmanlar iki noktada anne adaylarını uyarıyor; doğrudan alınan balık yağı hamilelik süresini uzatmıyor ve yüksek miktarda civa içeren kılıç balığı, köpek balığı ve ton balığından uzak durulması gerekiyor.

Uzmanlar, balığın ceninin büyümesi üzerinde olumlu etki yaptığını ve yapılan araştırmalar sonrasında gebeliğin 32. haftasından itibaren çok balık tüketen annelerin bebeklerinin diğer bebeklere oranla daha kilolu ve uzun boylu olduğunu ortaya koyduğunu açıkladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.