Bilinçaltınızı Yatak Odanıza Sokmayın

04.02.2014
74
Bilinçaltınızı Yatak Odanıza Sokmayın

bilincaltinizi-yatak-odaniza-sokmayinÜlkemizde özellikle de Anadolu’da sık rastlanan gerdek gecesi iktidarsızlığında, evlenen genç erkeklerin ilk gece ve sonraki 1-2 hafta bu sorun nedeniyle düğün sevincini yarıda kesiliyor.

Dr. Mehmet Yavuz
Nöroloji Uzm.

Evlilik stresi ve heyecanı, çevresel baskılar ya başarılı olamazsam korkusu, bilinç ve bilinçaltı çatışması oluşturarak, erkek cinsel organının sertleşmesini engellerken, kadınlarda da vajinismus olarak kendini gösteriyor. Mutluluk hayallerinin peşinden gitmek, bilinçaltını doğru yönlendirmek ve psikoterapi sayesinde bu sorunların aşılması mümkün oluyor.

Yatağa düşüncelerinizle girmeyin, o  ana odaklanın.

Cinsellik sadece bedenen birleşme değildir. Yaşadığınız ana odaklanarak daha kaliteli bir cinsellik yaşayabilirsiniz. Olumsuz düşüncelerin etkisine kapılarak cinselliği sadece bir birleşme olarak düşünmeyin. Partneriniz tarafından nasıl göründüğünüz, beğenilmeme, hijyen korkusu, gergin ve yorgun bir beyinle yatağa girmekte mutsuz bir cinsellik yaşamanıza neden olabilir.

İktidarsızlık ve vajinismus, psikoterapiyle sorun olmaktan çıkıyor

İktidarsızlık ve vajinismus gibi sorunlar geçicidir ve tedavisi vardır. İktidarsızlığı erkekliğin bağlanması gibi doğaüstü birtakım nedenlerle adlandırılarak, bilimsel yöntemler dışında  geleneksel yöntemlerle çözmeye çalışmak, kişilere zarar verir. İşin daha kötü tarafı ise, etkili telkine çok müsait olan gerdek gecesi iktidarsızlığının, çoğunlukla uygunsuz kişi ya da kişiler tarafından istismar edilmesi ve menfaat sağlanmaya çalışılmasıdır.

Yine benzer bir tablo kadınlarda da görülür. Vajinismus denilen bu hastalık, çevresel baskıların, cinselliğe karşı yoğun söylemlerin bilinçaltında yer bulmasıyla şekillenir. Bilinçaltı kadını korumaya alır ve evlenen kızın ilişkiye girmesine izin vermez. Vajinismus daha ciddi bir durumdur, hatta boşanmalara bile neden olabilir. Bu sorunlar, çoğunlukla uzun süreli bir psikoterapi gerektirir. Bu terapi sayesinde, çiftler mutlu birlikteliklerine kaldıkları yerden devam edebilir.

Hayaller bilinçaltını olumlu yönde etkiliyor

Hayallerimiz, bilinçaltını etkileyen faktörlerdendir. Sürekli aynı şeyi hayal etmek ve gerçekleşeceğine inanmak, bilinçaltının kişi farkında olmadan hayalini gerçekleştirecek planlar ve eylemler yapmaya başlamasını sağlar. Bu nedenle, çok uçuk olmamak şartıyla olumlu, güzel hayaller kurulmalıdır. Burada önemli olan nokta, hep farklı farklı hayaller kurmanın bilinçaltını şaşırtması ve hayallerin hayal olarak kalmasına neden olmasıdır. Bu nedenle, tek bir hayal üzerine yoğunlaşılmalıdır. Bilinçaltı bunu gerçekleştirmek için gizli gizli çalışacaktır. Ancak gerçekleşme ihtimali olan hayaller kurulmalıdır, imkansız hayaller peşinden gidilmemelidir.

Bilinçaltı her neye yoğunlaşılırsa onu gerçekleştirme eyleminde olur fakat gerçekleşmesi imkansız hayallerin peşinden gidilirse, bilinçaltı gücü boş yere harcanmış olur. Örneğin çok zengin bir kişi olmak hayal edilebilir, bu mümkün olabilecek bir şeydir ve bilinçaltı bunun için çalışır. Ama Superman olmayı hayal etmek, enerjiyi boşa harcamak demektir. Bilinçaltının her ne kadar teslimiyetçi bir karakteri olsa da, imkansız hayallerinizi fark eder ve kişiye yardımcı olmaz. Dolayısıyla bir amacı net biçimde, ısrarlı olarak hayal etmek, bilinçaltının esrarengiz gücü sayesinde, ihtiyaç duyulan her şeye, hiç beklenmeyen bir şekilde sahip olunmasını sağlar.

Bilinçaltını doğru kullanmak, başarıyı beraberinde getiriyor

Günümüzde başarılı liderlerin hepsi, bilinçaltını mükemmel kullanan insanlardır. Güçlü bir bilinçaltına sahip olmaları nedeniyle düşünceleri şekillendirebilir, hissedebilir, isabetli düşünceler oluşturabilirler. Daha proje safhasında iken bütünü görebilirler ve öngörüde bulunabilirler.

Bir başarıyı oluşturan en büyük güç, arkasındaki enerjidir. Bu enerjiyi sağlayan da bilinçaltıdır. Bütün arzuları hayata geçirmeyi sağlayacak bir güç olduğunu bilinmelidir. Arzu edilen bir hedef doğrultusunda, bilinçaltının gösterdiği yollardan yılmadan gidilmelidir. Böylece görülecektir ki, imkansız ve hayal gibi olan istekler, er geç gerçekleşecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.