Bonding İle Dişler Yaşınızı Ele Veremeyecek!

26.05.2014
49
Bonding İle Dişler Yaşınızı Ele Veremeyecek!

bond-bondingYıllar içinde artan yaşla birlikte cildin elastikiyetinin azalması, saçların ve kemiklerin gücünü kaybetmeye başlamasının yanı sıra dişler de ilerleyen yaştan nasibini alır. Dişlerde görülen bozukluklar sağlığı tehdit etmekle birlikte, estetik kusurları da beraberinde getirerek kişilerin öz güvenini olumsuz yönde etkiler.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi ve Protez Uzm.

Dişlerin yaşı ele verdiği durumlar; bedenle birlikte dişlerin de yaşlandığını ve bu dönemde dişlere daha çok özen göstermek gerekir.  Eski dinç görünümünü kaybeden dişler, yaşı ele verir.

Diş Renginde Meydana Gelen Değişimler

Diş etlerinde çekilmeler

Diş diplerinde çürüğü andıran koyu lekelenmeler

Diş aralarında gözle görülür açılmalar

Diş uçlarında kırık ve çatlak gibi pürüzler

Bonding Yöntemiyle Dişlerdeki Renk ve Şekil Kusurları Son Bulur

Yeni nesil dental uygulamalardan olan Bonding yöntemi, farklı yaş gruplarına kolayca uygulanabilmesi özelliğiyle dikkat çekti. Bonding uygulamasında kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeylerine uygulanır. Dişlerdeki şekil ve renk bozukluklar bu şekilde giderilir. Bonding işlemi sayesinde ilerleyen yaşın dişlerde bırakmış olduğu hasarlar giderilmektedir. Dişler arasındaki boşlukların kapatılması, diş boylarını istenilen düzeye getirilmesi gibi amaçlara hizmet eden bu uygulamanın seans süresi yaklaşık 15 dakika ile 1 saat aralığındadır. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu uygulama esnasında herhangi bir ağrı oluşmamakta, çoğu zaman dişi uyuşturmaya dahi gerek duymadan işlem yapılabilmektedir.

Beyazlatma İle Dişler Daha Genç Bir Görünüme Kavuşur

Dişlerin daha genç bir görünüme kavuşmasına imkan veren diş beyazlatma işleminde lazer kullanılarak başarılı sonuçlar elde edildi. Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanmaktadır. Uygulanan bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak değişebilmektedir. Dişler beyazlatılarak kişiler estetik açıdan tatmin olmakta, mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.