Bronşitten Korunmanın Doğal Yolu: Biorezonans

Bronşitten Korunmanın Doğal Yolu: Biorezonans

bronsitten-kurtulmanin-dogal-yolu-biorezonansKış hastalıkları arasında ilk sırada yer alan bronşit hava kirliliği, sigara, enfeksiyon ve alerjenlerin tetiklemesiyle başlar. Öksürük nöbetleriyle yaşamı zorlaştırır. Bronşitten korunmak ve kurtulmanın doğal çözüm ise; biorezonans…

Dr. Sinan Akkurt
Biorezonans Uzmanı

Bronşite karşı korunmanın yolu güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaktan geçer. Tekrarlayan soğuk algınlıkları ve farklı enfeksiyonlarla oluşma riski daha da artan bronşit bağışıklık sistemini yoran bir hastalıktır. Kimyasal madde alımı, gıda katkıları, havalandırılmamış ortamlar ve sigara içmek hastalığın ilerlemesine sebep olur. İyi beslenmek tedavi sürecinde büyük önem taşıyor.

Sık yaşanan soğuk algınlığı ve çeşitli enfeksiyonlar da bronşiti tetikler. Genellikle çok sigara içen kişilerin ve küçük çocukların hastalığı olarak bilinen broşitten korunmak için ortamın aşırı nemli ya da aşırı kuru olmaması ve ellerin sık sık antibakteriyel sabunla yıkanması gerekir. İyi beslenme, ciltten ve gıdalardan alınan kimyasal yüklerin azaltılması da büyük önem taşır.

Bronşitten Korunmanın Doğal Yolu: Biorezonans

Hava kirliliğinin arttığı dönemlerde sokağa çıkmamak, ortamı sık havalandırılarak oksijen döngüsünü sağlamak ve bronşların temizlenebilmesi için günde 2,5 litre su tüketmek gerekir.

Doğal tıp metodu olan biorezonanstan da bronşit tedavisinde etkin şekilde yararlanılabilir.

Bronşite karşı beslenme önerileri

•        Havuç, elma, kuru kayısı, domates, biber gibi sarı ve turuncu renkli, A vitamininden zengin besinlere ağırlık verilmeli.

•        Nane bronşit semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Nanedeki etken madde olan mentol, burun tıkanıklığını açar.

•        Güçlü bir antioksidan olan C vitamini, bu yönüyle bronşitten kurtulma sürecini hızlandırır. C vitamininden zengin besinler arasında favori portakalın yanı sıra kırmızı biber, kekik, kivi, brokoli, maydanoz ve koyu yapraklı sebzeler sayılabilir.

•        Bağışıklık sistemini güçlendiren bir tonik olarak kabul edilen ginseng, akut bronşite karşı koruyucu olabilir.

•        Somon, sardalya gibi yağlı balıklar vücutta iltihapları önler, mikroplarla savaşarak bağışıklığı yükseltir.

•        Yeşil çay, antioksidanlardan kateşin ve polifenol içerdiğinden bağışıklık sistemi üzerinde çok etkilidir, hatta  grip virüsünün vücutta yayılmasını önlediği saptanmış durumda.

•        A vitamini ve betakarotenden zengin beslenme, iyi kaynaklı protein ve yeterli çinko alımı bağışıklık sistemini güçlendirmek için başlıca unsurlardır. Bu üç unsuru birden içinde barındıran besin ise; yumurta…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.