Dekolte Estetiğinizle Göz Kamaştırın…

31.12.2013
49
Dekolte Estetiğinizle Göz Kamaştırın…

Beautiful woman with flowerBoynu içine alan dekolte bölgesi; kadınlarda yılların izini taşıdığı kırışıklıklarla ön plana çıkar. Güneş ışınları, yüz üstü yatma, kozmetik ürün kullanımı gibi nedenlerle de etkinliğini artan kırışıklıklar, kadınların estetiğini olumsuz etkiler. Dekolte estetiği ile bölgedeki kırışıklık ve istenmeyen lekelerin giderilmesi mümkün…

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Estetik ve Cerrahi Uzmanı

Dekolte giyim hemen her yaşta kadının ilgisini çeker. Kış soğuklarının tüm vücutta hissedildiği şu günlerde cilt kırışıkları şal ve atkıların ardına saklanabilir. Ancak zamanla elastikiyetini ve canlılığını kaybeden cilt dekolte estetiğiyle ile yeniden canlandırılabilir.

Dekolte estetiği hangi durumlarda uygulanır?

Dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, kadının öz güvenini de olumsuz  etkiler. Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar yaşı ele verir, kadınların giyim tercihlerini de değiştirir.

Yaşla birlikte dekolte bölgesinde yağ birikmesi, elastikiyetin zamanla azalması, derinin yerçekimine yenik düşerek aşağı doğru inme eğilimi göstermesi dekolte estetiğini gündeme getirir. Orta yaş ve üzerindeki kadınlara bu şikayetlerde dekolte estetiği uygulanabilinir.
Dekolte estetiği, 4 adımda harikalar yaratıyor

Dekolte estetiğinin kırışıklara dolgu, peeling ile canlandırma, meme estetiği, Botoks ve yağ enjeksiyonu uygulamalarını içeren 4 adımda gerçekleşir.

*İlk adım olarak, dekoltedeki ince kırışıklıklara özel dolgular uygulanarak, daha gergin ve pürüzsüz bir cilt elde edilmesi sağlanır.

*İkinci adımda peeling ile canlandırmada, peeling ajanlarıyla derinin eski canlılığına kavuşması mümkün olur.

*Üçüncü ve önemli aşamalardan olan meme estetiği uygulamasında, meme kaynaklı dekolte problemleri giderilerek, iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılır, dekoltenin estetik açıdan daha güzel görünmesine yardımcı olunur.

*Botoks ve yağ enjeksiyonu uygulamalarından ise, son aşamada faydalanılır. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlarken, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok edilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.