Dert Etmeyin Çözümü Var

17.10.2012
110
Dert Etmeyin Çözümü Var

cilt bakimi, guzellik, normal ciltler, kuru ciltler, yagli ciltler, el bakimi, makyaj, sivilce, Dert Etmeyin Çözümü VarGünlerdir hazırlandığınız geceye giderken kocaman bir sivilceniz oldu?, yanaklarınız allık sürmediğiniz halde kıpkırmızı,  ya da farınız gözkapağı çizgilerinize dolarak sizi sinir ediyor? Hiç üzülmeyin, her şeyin bir çaresi var… Hem de tahmin ettiğinizden çok daha pratik…

Hazırlayan: Sibel Türk

 

Makyajınız kısa sürede yok oluyor

Makyajınız yapıldıktan kısa bir süre sonra yok olup gidiyorsa, bunun tek bir sorumlusu var, o da cildinizin fazla yağlı olması… Bunun için nemlendiricinizi, makyaj yapmadan en az yarım saat önce sürmeniz daha doğru olacaktır.
Bu arada, kullanacağınız nemlendiricinin su bazlı ve yağsız olması gerektiğini unutmayın! Fondöten yerine, toz pudra kullanmanız da makyajınızın çok daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir.

Farınız göz kapağı çizgilerine doluyor

Özellikle krem farlar, sıcak, ter ve yağ gibi etkenler nedeniyle gözkapağı kırışıklarına dolar ve bu da hoş olmayan bir görüntü yaratır. Bunu engellemek için, makyaj öncesinde yüzünüzü nemlendirirken, gözkapağına krem sürmekten kaçınıp, toz pudra kullanmanız daha yerinde olacaktır. Böylece farı, kuru bir zemine oturtmuş ve dağılmadan gün boyu kalıcılığını korumuş olursunuz.

Kızaran yanaklar için

Yanaklarınızın olmadık zamanlarda kızarmasını engellemek için, fondöten öncesi renk düzenleyicilerinden yararlanabilirsiniz. Böylece cilt renginiz daha homojen olur. Ayrıca, sarı tonlarına yakın renkte seçeceğiniz fondöten de kızaran bölgeleri kamufle eder.

Sivilceleri kapatmak için

Cildin aşırı derecede sebum üretmesi nedeniyle oluşan sivilceler, yağlı cilde sahip olanların en büyük sorunu. Oysa tedavisi hiç de zor değil.
Bildiğimiz göz damlasını sivilcenizin üzerine sıkın. Sonra da üzerine biraz talk pudrası sürün. Sabaha sivilcelerinizden eser kalmadığını göreceksiniz.

Yüz hatlarınız çok belirsiz

Yüzünüz tıpkı bir tabak gibi görünüyor! Ne bir çıkıntı ne de bir ifade var… Dert etmeyin, bu sorununu birkaç fırça darbesiyle halledebilirsiniz. Bunun için iki

renkli bir pudra setine ihtiyacınız olacak. Açık renkli pudrayla makyajınızın zeminini hazırladıktan sonra, kalın bir fırça yardımıyla koyu renkte olanını yanak çukurlarına, kulak hizasına kadar uygulayın. Yüzünüzün daha ince, hatlarınızın daha belirgin olduğunu göreceksiniz.

Elleriniz çatlıyor

Çatlamış, bakımsız eller en büyük güzellik kusurlarından sayılır.

Bunun için hiçbir şey yapmadan yaralarınızın iyileşmesini bekleyemezsiniz. Zaman almayan bazı basit önlemler, ellerinizi kurutmadan pürüzsüz kalmasını sağlayabilir. Sorunlu bölgeye, akşam yatmadan önce ince bir tabaka halinde vazelin sürün. Hafifçe ıslatarak uyguladığınız parfümsüz saf vazelin, çatlak bölgelerin tedavisinde son derece etkilidir.

En sevdiğiniz rujunuz kırıldı

Rujunuzu hep aynı yönde sürerseniz, bir süre sonra eğilmeye başlar ve kırılır. Bu nedenle rujunuzu her seferinde değişik yönlerde kullanmayı deneyin. Böylece, daha uzun süre dayanacaktır. Aşırı sıcak nedeniyle yumuşayan ve kırılan rujlarınızın ise, bir gece buzdolabında bırakarak sertleşmesini sağlayabilirsiniz.Tamir edilmesi mümkün olmayan rujlarınız içinse, küçük bir kavanoz imdadınıza yetişecektir. Kırılan ruj parçalarını az miktardaki ısı yardımıyla eriterek kavanozda toplayın, sonra da fırça yardımıyla uygulayın.

 

Gündüz makyajını geceye çevirmek için

Gece bir davete katılacaksınız ama makyajınızı temizleyip tekrar yapma imkanı sıfır! O halde, gündüz makyajını mümkün olduğunca natürel tonlarda yapmayı denemelisiniz. Örneğin, gözlerinizde kullanacağınız gri ve siyah tonlarındaki renkler, sadece hatların üzerinden geçtiğinizde yeni makyaj yapmış izlenimi verebilir. Dudaklarda ise kırmızı, pembe, turuncu gibi iddialı renkler yerine pastel tonları, tercih etmeniz yerinde olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.