Diş Duşuyla Dişleriniz Rahatlasın!

13.08.2013
38
Diş Duşuyla Dişleriniz Rahatlasın!

woman teethAğız ve diş hijyenini korumak için diş ipi, ağız gargarası gibi yöntemler kullanılıyor. Bu yöntemler arasında  yerini alarak, hızla etki eden mekanizmasıyla dikkat çeken diş duşu, diş fırçasının ulaşamadığı noktalara erişiyor.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu
Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

 Fırçanın ulaşamadığı noktaların temizliğinde kürdanın aksine, diş etlerine zarar vermeden üst düzey hijyen veren ağız duşu, diş araları temizliğine farklı bir boyut kazandırıyor.  Diş duşları, su ve hava birleşiminin tazyikli bir şekilde dişlere uygulanmasıyla üstün temizleme etkisi gösteriyor. Diş duşu cihazları, evde veya diş hekimi gözetiminde kullanılabiliyor.  Diş duşlarının çıkarılabilen başlıkları kullanan kişiye özel hijyen sağlıyor. Diş duşu, suyun tazyikli etkisi sayesinde diş aralarında kalan yemek artıklarının  çıkarılmasına yardımcı oluyor. Hidromasaj etkisiyle de ağız içinde fark edilir bir rahatlama sağlıyor.


Ağız içi temizliğinde diş duşunun avantajları
Diş duşu, bir diğer adıyla ağız duşu; yan etkisiz bir uygulama olması, her yaşta uygulanabilmesi, uygulamanın yaklaşık diş fırçalama süresi kadar kısa zaman alması, implant veya köprü ilişme tedavisi gören kişilerin etkili diş bakımına olan ihtiyaçlarını eksiksiz karşılaması gibi nedenlerle avantajlı bir uygulamadır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.