Dövme Yerine Kaş Ekimi

Dövme Yerine Kaş Ekimi

Türk kadınının genetik olarak kaşları çok güçlüdür ancak orta yaşlara gelindiğinde yaş sebebi ve yanlış kaş alımı sebebiyle kaş yoğunluğunda azalma yaşanır. Doğallıktan yana olan kadın çareyi kaş ektirmede buluyor.

Özgür Demir

Saç Ekim Uzmanı

Kaşın uzama hızı saç gibidir. Kaş ekimi işleminde bölge sinirlere çok yakın olduğu için deneyimli ekiplerle çalışmak çok önemlidir.

Kaş yapayım derken göz çıkarmayın!

Kaş ve alın bölgesinden geçen sinirler bu bölgede işlem yapılırken en önemli noktadır. Bu sinirlere denk gelmemek için işlemin yüzeye yakın bir bölgede gerçekleştirilmesi gerekir. Ekim sırasında yanlış bir sinire denk gelmenin hastada kalıcı hasara, yüz felcine dahi sebep olabilir. Bu konuda mutlaka uzman ve deneyimli ekiplerle çalışmak şarttır.

Kaş ekiminde bölgenin özel sıvılarla genişleterek, sıkı bir ekim tekniği ile yapılması gerekir. Yavaş yavaş trend olmaya başlayan bu yönteme, Ortadoğulu kadınlardan talep fazla. Türk kadınları da son altı ayda bu operasyona ilgi gösteriyor. Kadınlar dövmedeki, renk deformasyonundan ve yapaylıktan hoşlanmadığı için kaş ekimini tercih ediyor. Bu operasyonun  mutlaka çok ince uçlu iğnelerle yapılması kaşın naturel bir şekilde uzaması için şart!

Dezavantajı saç kadar uzayabilir!

Operasyon sırasındaki kökler saçtan alındığı için işlemin en büyük dezavantajı saç kadar uzayan kaşlar! Kökler saçtan alındığı için kaşlar da saç kadar uzayabiliyor, bu nedenle tüm hastalara bu hatırlatmayı yaparak ekime başlıyoruz. Ekim sonrası kaşların haftada bir kısaltılması gerekir. 

Kaş ekiminden korkan hastalara PRP

Kaşı olan ama var olanı kaybetme riski taşıyan hastalar için alternatif yöntemler uygulanabilir. PRP  tekniği kadınlar arasında hem saçta hem de kaşta tercih edilir. Kişinin kendi kanının özel cihazlarla ayrıştırılarak, deforme olan bölgeye enjekte edilerek, oradaki hücrelerin yenilenmesi yöntemi olan PRP, ilk seanstan 6 ay sonra hücre yenilenmesine sebep olur. PRP kaş ve saçtaki yoğunluğu arttırır ve sorunlu bölgede yeni kök çıkartır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.