Eğitim Milli mi Siyasi mi?

Eğitim Milli mi Siyasi mi?

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Müfredatı’nın onaylanmasının ardından toplumsal tepkiler devam ediyor. Öğretmen, veli aynı zamanda Eğitim Sen Eski Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Eğitim toplumun geleceği demektir. Millidir, siyasi olmamalıdır. Müfredat iktidara uygun öğretmen seçerek, iktidarın manevi değerlerine eşit öğrenci yetiştirmeyi planlıyor. Oysa veliler, eğitimde çocuğunun geleceği için siyasi görüş değil dünya koşullarına uygun olanı tercih ediyor” dedi.

—-

Eğitim milli mi siyasi mi?’ sorusunun yanıtı aranıyor. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile iktidarın siyasi olarak kendilerine uygun öğretmenleri seçerek, öğretmen akademileri için bir adım daha attığını söyleyen veli, öğretmen ve Eğitim Sen Eski Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, müfredatın mutlaka geri çekilmesini gerektiği söyledi.

Manevi değerleri iktidarın değerlerine eşit bir nesil yetiştirmenin planlandığını belirten Feray Aytekin Aydoğan, “Eğitim milli meseledir siyasi değildir. Veliler de bunun farkında. Yapılan araştırmalarda bunu açıkça ortaya koymuştur. Hakkari’den Edirne’yi kapsayan bilimsel çalışmada velililerin siyasi görüşlerini değil, çocukların geleceği için modern eğitimi tercih ettiği görülmüştür” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.