Eliniz Sizi Ele Veriyor

17.10.2012
49
Eliniz Sizi Ele Veriyor

Eliniz Sizi Ele VeriyorElin sıcaklığı, soğukluğu, nemli ya da kuru oluşu ile el derisinin özellikleri kişinin karakteri hakkında ayrıntılı bilgi veriyor.

İnsan vücudunun en önemli organlarından olan eller aynı zamanda insanın kişiliğini de ele veriyor. Ellerin incelenmesi dolayısıyla kişilik analizi yapan bir bilim dalı olan kiroloji (el bilimi), el sıcaklığına, soğukluğuna, kuru veya nemli oluşuna, derinin rengi, kalınlığı ve avuç içindeki çizgilere göre bireyin kişiliği ortaya çıkıyor.

Kiroloji bilimine göre el ve kişilik özelliklerinden bazıları şöyle:

Sıcak el: Etkin lider kişilik,

Sıcak ve nemli el: Aktif, sağlıklı, ihtiraslı kişilik,

Nemli el: Maddeci kişilik,

Nemli ve soğuk el: Pasif, hareketsiz ve sağlıklı kişilik,

Soğuk el: Pasif kişilik,

Soğuk ve kuru el: Pasif, zeki ve maneviyatçı kişilik,

Kuru el: Maneviyatçı kişilik,

Kuru ve sıcak el: Aktif, zeki ve girişimci kişilik.

El derisine de dikkat
Kiroloji biliminde ayrıca el derisinin özelliklerine göre de kişinin karekteri hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Buna göre;

Hırçınlık: Elinizin derisi kalın, katı ve kahverengi ise; tırnaklarınız dikdörtgen biçiminde ve geniş değil uzun ise; elinizdeki çizgiler çok sayıda derin ise ve bu çizgilerin rengi sarıya yakın kahverengi ise hırçınsınız.

Bu tip kişiler örgütleyici, gerçekleştirici, iş adamı, randımanlı çalışma, tek düze duygusallık, ayıklayıcı hafıza özelliklerine sahiptirler.

Sinirlilik: Elinizin derisi ince, kaygan, renksiz ya da fildişi rengindeyse; tırnaklarınız uzun, dikdörtgen, uzun ve çok dar ise; avuç içi çizgileriniz ince ve renksiz ise sinirlisiniz.

Bu tip kişiler, düşünceli ve yaratıcı, duyduğunu unutmama, iş hayatına yabancılık, üretkenlik, kontrol edilemeyen duygusallık özelliklerini gösterirler.

Saldırganlık: Elinizin derisi kalın ancak elastiki ise ve rengi pembe veya kırmızı ise; avuç içi çizgileriniz yeterince çok ve belirgin ise, renkleri kırmızı ya da pembeyse; tırnaklarınız kısa ve geniş ve pembemsi ise saldırgansınız.

Bu tip kişiler haraketlilik, tutku, unutmamak, ticari yetenek, üretkenlik, denetimsiz duygusallık özelliklerini gösterirler.

Uyuşukluk: Elinizin derisi kalın ya da çok ince ise ya da rengi beyaz ise; tırnaklarınız kısa, geniş ve renksiz ise; avuç içi çizgileriniz az, geniş ve renksiz ise uyuşuksunuz.

Bu tip kişiler hareketsizlik, hatırlamada kopukluk, ticari yetenek, az ve yapay randıman, monoton duygusallık özellikleri gösterirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.