Erkeklerin En Gözde Operasyonu Yağ Aldırma…

17.10.2012
62
Erkeklerin En Gözde Operasyonu Yağ Aldırma…

Prof. Dr. Erol KışlaoğluVücuttaki yağ oranı, yıllar geçtikçe artıyor ve bu yağlar ne yazık ki fiziksel egzersiz ve diyete karşı direnç gösteriyor.Hareketsiz yaşam sonucu vücutta biriken yağlar hem sağlık hem görüntü açısından erkeklerin de en büyük problemleri arasında yerini alıyor.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
Estetik Cerrahi Uzm.

Yağ aldırma işlemi erkekte en çok göbekte uygulanıyor…
Erkeklerin yağlanma bölgeleri genellikle göbek deliği etrafı, karın ve her iki yanda bel bölgesiyle sınırlıdır. Bu yağların altında, en zayıf erkekte bile hatırı sayılır bir karın kası kütlesi vardır. Dolayısıyla bu ameliyatta amaç göbek bölgesindeki yağların mümkün olan en çoğunu almaktır.

Kadınlarda ise bütün yağları almak çok erkeksi ve kaslı bir görüntü yaratabileceği için genellikle daha az uygulanır.
Erkek derisinin kendini toparlama yeteneği kadınlara göre daha iyi. Erkek hastaların bel simitlerini liposuction yöntemiyle tamamen ortadan kaldırmak mümkün.
Erkeklerde, kilo almayla birlikte meme bölgesinde de büyüme veya sarkma meydana geliyor. Meme büyümesinin nedeninin yağlanma olması durumunda bu bozukluk liposuction işlemiyle düzeltilebilir.

Operasyon ve sonrası…
Bir kişiye liposuction yapılması için de en önemli kriter derinin cinsidir. Yağ alma operasyonu, derinin kalitesine göre yapılır. İyi bir sonuç için derinin diri ve sıkı olması gerekir. O zaman kişi kendini hemen toparlar ama deri gevşemişse elastikiyeti kaybolmuşsa, problem yaratacak bir deriyse başka yöntemler uygulamak gerekir.

Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağların vakum yardımıyla alınması yöntemi kolay bir operasyon ama sonrasında kurallara uyulmazsa sonuç başarılı olamayabilir. Oysa başarılı sonuç için hastanın kurallara uyması gerekir. Liposuction sorası iki ay çok önemlidir.

Liposuction operasyonu ile yağları alınan kişiyi 24 saat denetim altında tutar sonra evine göndeririz. Hasta 48 saat sonra da normal hayatına döner. Liposuction’ı hastanın düşerek bir yerinin morarmasına benzetebiliriz. Nasıl morluğun iyileşip o bölgenin normale dönmesi için zaman geçmesi gerekiyorsa burada da durum aynıdır. Liposuction operasyonlarında bu süre iki aydır. Bu iki ay süresinde korse, ultrasonografik masajlar ve LPG cihazı ile vücudun forma girmesi sağlanır. Ayrıca kişiye özel bir diyet verilir. Tüm bunlara uyulduğunda sonuç başarılı olur.

Normal hayata dönüş
Erkeklerde bayanlara göre, yağ aldırma operasyonu sonrası iyileşme ve normal günlük aktiviteye dönüş şaşırtıcı derecede çabuk olur. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün normal yaşamlarına döner. Hastane veya klinikte kalmayı gerektirmez. Sıkı bir çorap veya korseyi yaklaşık 3-4 hafta süre ile giyerler ki bu işlem sonrası iyileşmeyi hızlandırmak için gereklidir.  Ağrı yok denecek kadar azdır ve hastalar ancak liposuction yapılan yerlerine bastıklarında ezik, çürük ağrısı duyarlar.
Bu bölgelerdeki fazla yağların alınmasıyla hastanın vücut hatları düzelir ve hasta daha estetik ve zayıflamış görünür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.