‘Gebe Kalmanın’ Formülleri

07.03.2013
42
‘Gebe Kalmanın’ Formülleri

‘Gebe Kalmanın’ Formülleri

İngiltere Kraliyet Ailesi ve Holloywood Yıldızları’nın doğum-hamilelik danışmanı ünlü yazar Zita West Dünya Kadınlar Günü’nde  ‘Nasıl Gebe Kalınır?’ sorusunu yanıtladı. İngiltere ve ABD’de çok satan kitap listesinde ilk sıralarda yer alan son kitabı ‘Fertility and Conception’ nın Türkiye’de yayınlanması bir çalışmaya imza atan Zita West ‘Doğurganlık & Gebe Kalma Rehberi’olarak dilimize çevrilen kitabında doğurganlık gücünün nasıl harekete geçirileceğini anlatıyor.

Kraliyet Ailesi ve Hollywood’un Doğum Danışmanı Zita West Dünya Kadınlar Günü için düzenledikleri basın toplantısında ‘Nasıl gebe kalınır?’ sorusunu yanıtladı. Modern dünyanın insanları her geçen gün artan oranda kısırlıklaştırdığının belirtildiği toplantıda anne-baba olmak için yapılması gerekenler açıklandı. Toplantıda aynı zamanda İngiltere ve ABD’de çok satan kitap listesinde ilk sıralarda yer alan son kitabı ‘Fertility and Conception’nın Türkiye’de yayınlanması için bir çalışmaya imza atan Zita West’in ‘Doğurganlık & Gebe Kalma Rehberi’olarak dilimize çevrilen kitabı tanıtıldı.

Zita West yapılan bu işbirliği ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Herkesin bir bebeği olabilir. Eğer doğal yöntemlerle elinizden geleni en iyi şekilde denediniz ve yine de hamile kalamadıysanız o zaman yardım alacağınız diğer planlara geçebilirsiniz. Bu kitap size tüm seçeneklerde yol gösterirken, en sık başvurulan gebe kalma yöntemlerinden biri olan tüp bebek tedavisiyle ilgili detaylı bilgilere ulaşmanıza rehber olacaktır.”

İnsanlık kısırlaşıyor!

Dünyada anne-baba olmak isteyen ama problem yaşayan 5 milyon çift 10 milyon kişi var. Ülkemizde ise 15 milyon evli çiftin % 15′i tedavi görüyor, bir çiftin tedavi maliyeti ortalama 7.500 TL … Ülkemizde çocuk sahibi olmak isteyen aileler yılda toplam 30.5 milyon lira harcıyor… Devlet çocuk sahibi olmak için ailelere destek veriyor veya çağrı yapıyor. Peki insanlar niçin kısırlaşıyor, kısırlık nasıl çözülür? Doğal yollarla ya da yaşam şeklini değiştirerek kısırlığı çözmek mümkün mü?

* Modern hayatın kısırlığa sürüklediği kadının doğurganlığını artırmak mümkün mü?

* Kadının doğurganlığını artıran ‘beslenme reçetesi’ var mı?

* Akupunktur ile gebe kalma oranı artırılır mı?

* Ruh hali, hormonlar, stres doğurganlığı nasıl etkiliyor?

* Anne- baba adayları beden zindeliğini nasıl koruyabilir?

* Sperm kalitesini artıran yiyecekler nelerdir?

* İstatistiki veriler 10 çiften 7′snini çocuk sahibi olmakta problem yaşadığını gösteriyor. Kadın ve erkek niçin kısırlaşıyor? Kısırlık problemi ile nasıl başa çıkılır?

Kraliyet Ailesi ve Hollywood’un Doğum Danışmanı

İngiltere Kraliyet Ailesi üyesi Prens Edward’ın eşi Sophie Wessex doğum ve hamilelik danışmanlığını yapan ünlü yazar Zita West, İngiliz basının da çıkan haberlere göre Prens William’ın eşi Kate Middleton’nın da hamilelik sürecinde danışmanı olacak. Zita West aynı zamanda Kate Winslet, Kate Blanchet vs.. gibi ünlü Hollywood yıldızlarının da doğum ve hamilelik sürecine hazırlayan kişi.

İngiltere ve ABD’de çok satan kitap şimdi Türkiye’de…

Zita West’in İngiltere ve ABD’de çok satan ‘Fertility and Conception’ isimli kitabı

‘Doğurganlık ve Gebe Kalma Rehberi’ adıyla dilimize çevrilerek Türk çiftlere umut olmak üzere ülkemizde de yayınlandı.

Zita West kimdir?

İngiltere’de doğurganlık ve hamilelik danışmanı olan Zita West aynı zamanda akupunktur ve beslenme uzmanı. 1992 yılında İngiltere’nin en ünlü doğurganlık kliniğini kuran Zita West merkezde tüp bebek tedavisinin yanısıra doğurganlık bilinci, beslenme, akupunktur, doğurganlık danışmanlığı, hipnoterapi, nefes-rahatlama, masaj ve mind-body programı gibi doğurganlığı artırıcı terapiler uygulamaktadır. Bu terapiler sayesinde binlerce kadının doğal yollarla gebe kalmasını sağlayan ünlü yazar, tüp bebek tedavisini bu yöntemlerle destekleyerek başarı oranını % 61’e yükseltmiştir. Yazdığı 9 kitabında, sağlıklı, mutlu ve başarılı gebelik şansının nasıl arttırılacağını anlatarak kadınlara rehber ve umut ışığı olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.