Gelin Saçı Modellerinde 2018 Rüzgârı

Gelin Saçı Modellerinde 2018 Rüzgârı

Düğün sezonu geldi çattı. Gelin adayları düğün günün kusursuz ve mükemmel olması için gelinlik, makyaj ve saç modelleri için heyecanlı bir arayış içindeler. 2018 yılının gelin saçı modellerini ve makyajını işin uzmanlarından öğrenmek ister misiniz?

Saç Uzmanı Rıdvan Bayar-Selim Coşkun

Makyaj Uzmanı Serpil Çiğvidaş

Düğün günün aktörü gelindir. O günü hayatı boyunca fotoğraflara bakarak hatırlayacaktır. O fotoğrafta saçının, makyajının güzel görünmesi, gelinin kendisini beğenmesi bu nedenle çok önemlidir.

Gelinin saçı aynı zamanda ruh halini de temsil eder. Doğallık içinde o güne özel bir saç modeli ve makyaj stili uzmanlarla gelinin ortak fikri olacak şekilde belirlenmelidir. Aslında her genç kızın hayalinde gelin saç modeli, makyaj stili vardır. Burada önemli olan nokta; saç modeli ve makyajının gelinin ruh hali ile bütünlük sağlamasıdır. Aynaya baktığında gelin kendini bir bütün olarak çok güzel görmelidir.

Gelinin saç modeli kişiliğine uygun olmalıdır; romantik, sade, iddialı… Düğün öncesi hazırlık çok önemlidir. Gelin ne istediğini bilse bile saç uzmanı onu yönlendirmelidir. O saçın yapısı, kişiliği, model ile bütünleşmelidir. Yapay olmamalı aksine doğal olmalıdır. Gelin saçı her profilden fotoğraf çekildiğinde güzel durmalıdır. Gelini mutlu edecek saçı ve makyajıdır.

Makyaj cilde göre doğal olmalı…

Göz kamaştırıcı bir düğün makyajı için 2018 gelinlerine önerilerinin temelinde yine doğallık yatıyor. Doğal makyaj trendleri gelinleri bekliyor. Cilde göre makyaj tercih edilmelidir. Makyaj ve saçlar birbirini bütünlemelidir. Güzelliği yansıtmanın bir formülü de uyumdur. Saçların ışıltısı ve makyajın kusursuzluğu gelinin baş döndüren güzelliğini ortaya koyar. Bu uzun ve özel günde en önemli konulardan birisi de doğru makyajı uygulamanın yanı sıra makyajın kalıcı olmasıdır.

Gelin makyajında odaklanılacak en önemli nokta; çarpıcılığı ya gözlerde ya da dudaklarda ön plana çıkarmaktır. Takma kirpik çarpıcı ve güçlü bakışların adresi olurken, dudaklarda mat ruj kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.