Genç Baba Olmanın İpuçları!

11.06.2015
58
Genç Baba Olmanın İpuçları!

Estetik işlemlerin artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç halini aldığı günümüzde erkeklerde en az kadınlar kadar bakımlı ve modern görünümü tercih ediyor. Gerek sosyal gerekse iş yaşamlarında kendilerini daha iyi ve güvenli hissetmek adına başvurulan estetik operasyonlar sayesinde göbekli ve tontiş görünümlü babalar yerini modern ve bakımlı  bir imaja sahip babalara bırakıyor.

Op. Dr. Ali Duman

Estetik Cerrahi Uzmanı

Özellikle ilerleyen yaşlarla birlikte erkekler vücutlarında birtakım değişiklikler ve iyileştirmeler yapmak amacıyla estetik yöntemlere başvuruyor. Erkeklerin en çok rağbet gösterdiği operasyonların başında meme küçültme (jinekomasti) işlemi gelirken bunu burun estetiği, bölgesel incelme ve saç ektirme işlemleri takip ediyor. Bu operasyonların yüzde 35 oranında jinekomasti, yüzde 30 oranında burun estetiği, yüzde 25 saç ekimi ve yüzde 10’u da diğer işlemlerdir.

En yaygın işlemlerden biri meme küçültme

Jinekomasti – Meme büyümesi çoğu zaman hormonal nedenlerden kaynaklanan, kimi zaman da psikolojik stres oluşturan ilaçların yan etkisi gibi farklı nedenleri olabilen bir durumdur. Çoğu durumda tedavisi cerrahidir. Lazer lipoliz uygulanarak yapılan işlem oldukça kolaydır. Lazer lipoliz yöntemi ile yapılan meme küçültme operasyonunun ilgi çekici tarafı, işlemin meme dokusunun kesilerek çıkarılmasına gerek kalmamasıdır.

Erkeklerde burun estetiği

Aynaya bakıldığında göze ilk çarpan ve en çok dikkat edilip eleştirilen organlardan biri olan burun, estetik operasyonu olarak erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ancak  erkekler kadınlara oranla daha çok düzgün nefes alabilme amacıyla bu işlemi yaptırmaktadır. Son zamanlarda yeni teknolojilerden sıkça bahsedilmeye başlandı. Bu konuya açıklık getirmek gerekirse; ameliyatlarda lazer ve USG  teknolojilerinin kullanılabildiği doğrudur. Lazerler burun ucu cildini inceltir ve cilt gözeneklerini daraltır. Bu kalın ciltli hastalarda daha parlak ve ince burun ucu görünmesine yardımcı olur. Genel veya lokal anestezi altında yapılabilen bu ameliyat, burundaki problemin büyüklüğüne göre 1-2 saat arasında değişiyor. Ameliyat sonrası burun ve etrafında morluklar ve şişlikler görülmesi normaldir. Oluşan şişlik 3-5 gün içinde varsa morluklar 4-5 gün içinde kaybolur.. Hasta  rahatlıkla ertesi gün dışarı çıkabilir,1 hafta sonra işine, 1 aydan sonraki süreçte de sportif aktivitelerine geri dönebilir.

Erkeklerde saç ektirme

Saç dökülmelerinin ırsı dökülme, düzensiz beslenme, stres ve psikolojik rahatsızlıklar gibi bir çok farklı sebebi olabilir. Erkek tipi saç dökülmelerinde ise bunun nedeni genellikle ırsidir. Erkekler açısından endişe uyandıran bu durum, erkeklerin saç ektirme işlemine olan eğilimini arttırmaktadır. LCT yöntemi, yani Laser Conditioned Transplantation, dünyada gittikçe popüler olan, en son saç ekim tekniğidir.
Bu işlemde FUE (foliküler ünite extraksiyonu) yöntemindeki gibi sadece enseden değil başka bölgelerden de saç kökü alınmasıyla saç ekimi süresi kısalmış ve başarı oranı artmıştır.
Ekim yapılacak alanın hazırlanmasını sağlayan özel lazer platformu ile aktive olmuş hücreler sayesinde ekilen her saç folikülü (greft) yüzde yüze yakın oranda tutar.“Thread Punch”lar yardımıyla  tutma oranlarımız yüzde 97’lere çıkmaktadır. İşlem, ektirilecek greft sayısına göre ortalama 6 – 8 saat sürebilir. Ekme işlemi yapıldıktan sonra saçlar 3 ay içerisinde yavaş yavaş çıkmaya baslar ve 6 ay gibi kısa bir sürede memnuniyet verici sonuç alınır ancak unutulmaması gereken bu sürecin kişiye göre değişiklilik gösterdiğidir.

Bölgesel zayıflama

Erkeklerde daha çok karın bölgelerinde yağ depolandığı görülür. Spor salonlarında harcanan uzun saatler ise yağlardan kurtulmaya yetmemektir çünkü egzersizin hedefi yağlar değil, kaslardır. Bu noktada erkekler tarafından tercih edilen en önemli işlem, lazer lipoliz ve slim lipo ile plastik cerrahlar tarafından uygulanan yağ aldırma işlemidir. FDA onaylı cihazlarla güvenli bir şekilde  yağ hücreleri parçalanır ve yok edilir. İhtiyaç duyulan bölgelerde lazer lipoliz ile deri sıkılaştırılıp, gevşemiş görünümden kurtulur. Bölgesel yağlanma tedavisinde etkin olarak kullanılan bu işlem tek seansta yapılıp, günlük yaşamınızdan uzak kalmadan yağlarınızdan kurtulmanıza imkan verir.Hastanede yatmanıza gerek kalmadan, ikinci günden itibaren işinize geri dönebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.