Genç ve Güzel Görünmek İçin İpuçları…

30.12.2013
58
Genç ve Güzel Görünmek İçin İpuçları…

genc-ve-guzel-gorunmek-icin-ipuclariYeni yıl insandaki yeni umutlar ve yeni dilekler heyecanını harekete geçirir. Sihirli değnek değmiş gibi daha genç ve daha dinamik görünmek, 2014’te güzelliğiniz ile göz kamaştırmak ister misiniz? İşte size daha genç ve güzel görünmek için yaşınıza göre ipuçları…

Dr. Ali Duman

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yeni yıl herkesin kendini farklı, özel, güzel hissetmeye ihtiyaç duyduğu günlerin başında gelir. Bütün bir yılın yorgunluğunu sanki bir gecede atmak istercesine eğlenmeyi planlarız. Dilekler tutar, hayaller kurarız. Kendinize bu güzel zaman diliminde hediye almak, bir değişiklik yapıp kendinizi ödüllendirmek ister misiniz? 2014’e daha canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilt ile girmemeniz için işte size güzelliğin reçetesi…

Güzellik ve kişisel bakım önerileri

Yeni yıl öncesinde yapılabilecek farklı uygulamaların başında; dudak kalınlaştırma veya şekillendirme, göz çevresi, alın ya da kaşlara uygulanabilecek doğal bir botox, yüze ve boyuna lazer biostimülasyon ile daha diri, duru ve genç parlak bir görünüm kazandırılması, kök hücre tedavileri ile yüz ve boyun bölgesinde genç ve sağlıklı görüntü elde edilmesi gelir. Yaklaşık yarım ile bir saat süren uygulamaların hepsi lokal anestezi altında yapılabilir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen lazer lipoliz ilk sırada yer alır. Özel bir dalga boyu ve frekansa sahip Slimlipo cihazları sayesinde 30-45 dakika içerisinde spor yaparak kurtulamadığınız basenlerden, şekilsiz bacaklardan, gıdıktan, doğum sonrası oluşan göbekten veya kalın belden rahatlıkla kurtulmak mümkün. Bu işlemler günlük hayatı hiç etkilemeden yapılabilir. Lazer sadece cilt altı yağ dokusunu eritmez aynı zamanda deride de bir gerginleşme etkisi yaratabilir.

Lazer Lipoliz işlemi sonrasında şişlik, morluk ve ödem gibi sorunların yaşanmaz. Silikon implantlar ile meme büyütme-küçültme, karın germe, estetik burun operasyonları gibi uygulamalarda artık eskisi gibi büyük ve ağrılı müdahaleler gerekmiyor. İyileşme süreci hızlı ve rahattır.

 Genç ve Güzel Görünmek İçin İpuçları…

 “Mezoterapi” ile vitamin enjeksiyonları yapılır ancak bu formüllerde bulunan vitaminler çeşit olarak kısıtlı, miktar bakımından ise azdır.

19 farklı lazer platformu

Çeşitli frekans ve dalga boylarındaki lazer uygulamaları ile cildin farklı tabakaları uyarabilir. Bu işlemler sonucunda kollajen ve fibrojen üreten hücreler ile kan damarı oluşturan, lenfatik drenaj yapan, yapı taşı olan, yara iyileşmesinde etkin rol oynayan hücreler harekete geçip çalışmaya başlar. Sonrasında bunlar mezoterapi formüllerinden çok daha zengin ve çeşitli formüllerle verdiğimiz besin maddeleri tarafından kullanılarak cildin yenilenmesinde, parlaklaşmasında ve gençleşmesinde kullanılır. Buna ‘lazer biostimülasyon’ denir.

Epilasyon için kullanılan lazer ile yüz gençleştirme, varis için kullanılan lazer ile saç bakımı veya leke tedavisi yapılır. Lazer biostimülasyon sayesinde üç farklı lazer platformu ve arada uygulanacak aminoasit, vitamin ve mineralden zengin biostimülasyon enjeksiyonları ile bir veya iki seansta pırıl pırıl bir cilde sahip olmak mümkün.

Adım adım gelen kusursuz güzellik

Cildin en üst tabakasında soyma işlemi yapılır. Kimyasal peelingdeki sıvıyı sürüp bekleme gibi kontrolsüz bir soyma söz konusu değildir. Daha sonra cildin bir alt katmanına farklı bir lazer ile aynı işlem uygulanır ve bunun takibinde zaten cildin yapısında bulunan ancak zamanla azalmış veya kaybolmuş aminoasit, mineral ve vitaminler biyostmulasyon ile cilde enjekte edilir. Bu formüller yüz, saç, el sırtı veya göğüs için farklı materyallerden oluşmaktadır. Son olarak farklı bir lazer ile lekelere müdahale edilir ve seans bitirilir.

Pırıl pırıl bir cilt

Canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilde lazer biostimülasyon işlemi ile kavuşabilmenin mümkün.

Yaşa göre yark yaratan pratik uygulamalar

17-25 aralığı için cilt bakımı, akne skarları için lazer uygulamaları önerilebilir. Özellikle stres ve hormonal değişiklikler üst seviyede olduğu için bu yaşlarda saç lazer tedavisi ve biostimülasyonu (saç mezoterapisi) yapılabilir.

25-35 yaş arası bayanlar için lazer biostimülasyon ve botox uygulamaları, dudak kalınlaştırma veya şekillendirme, yüz ve boyun bölgesi için biostimülasyon ile diri ve parlak bir cilt elde edebilmek mümkün.

35-45 yaş aralığında bunlara ek olarak; dolgu uygulamaları, kök hücre veya PRP ile yüz, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı cilt gençleştirme uygulamaları, lazer ile kılcal damar tedavisi önerilebilir. Leke tedavisi veya çok ince kırışıklıkların tedavisi de yapılabilir.

Özel günlerde makyaj öncesi yapılabilecek mucize dokunuşlar

25 ve 50 yaş arasındaki ciltte her bakımdan çok büyük farklılıklar bulunur. Cildin yapısında bulunan aminoasitler ve mineraller zamanla azalır bazen metabolik değişikliklere bağlı olarak kaybolur. Bu da görünüme parlaklığın, diriliğin ve canlılığın yitirilmesi şeklinde yansır. Cildi ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller, aminoasitler bakımından doyurabilmek için belli aralıklarla biostimülasyon tedavileri yapılması uygun olur. Bu tedaviler, 15-20 dakika süren sonrasında makyaj veya duş yapılabilen oldukça rahat uygulamalardır.

Yeni Yılda neler yapılmalı?

Cilt tipine bağlı kırışıklıklar veya gevşemeler çok erken yaşlarda başlayabilir veya geç başlamasına rağmen kalıcı olabilir. Çok ince kırışıklıkların yerleşmesinin engellenmesi için botox tedavileri uygun çözümdür. Bu tedaviler, kırışık veya buruşukluklar yerleştikten sonra yapılmasının hiç bir anlamı yoktur. Ayrıca dudak kontürünün bir-iki mm kalınlaştırılması, akne skarlarının giderilmesi, elmacık kemiklerinin veya nispeten geride veya küçük olan çenenin belirginleştirilmesi için hyaluronik asit ile dolgu uygulamaları yapılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.