Göz Çevresine “Çok Katmanlı” Çözüm…

21.01.2013
20
Göz Çevresine “Çok Katmanlı” Çözüm…

Göz Çevresine “Çok Katmanlı” Çözüm…Sadece göz kapağına yapılan müdahalelerin yüzü yeterince gençleştiremediği gerçeği göz estetiği ameliyatlarının içeriğini değiştiriyor.  Uygulanan “Çok Katmanlı Göz Estetiği Operasyonları” gözü, yüzün genelini dikkate alarak gençleştirir.

Prof. Dr. Akın Yücel

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı


Bundan birkaç yıl öncesine kadar “Göz Kapağı Estetiği” olarak adlandırılan göz estetiği ameliyatları yeni bir boyuta taşınıyor. Araştırmalarda ortaya çıkan, sadece göz kapağına yapılan müdahalelerin yüzü yeterince gençleştiremediği ve sorunların çözümünde yetersiz kaldığı gerçeği, operasyonların içeriğini değiştiriyor.
Geliştirilen yeni bir kavram olan “Çok Katmanlı Göz Estetiği”, gözü yüzün tamamıyla birlikte düşünerek daha genç görünümlü ve mükemmel bir sonuç elde edilmesine imkân tanıyor.
Yeni nesil göz estetiği ameliyatlarında artık üst kapaklarla birlikte mutlaka alın ve kaşları, alt kapaklarla birlikte yanak bölgesini dikkate alınır. Bu işlemlerin yapılmasında cerrahinin yanı sıra mutlaka botoksu ve doku enjeksiyonlarını kullanılır.

Kapak ameliyatları sırasında eskisi gibi yağ dokusunun fazla çıkarılmasına sıcak bakılmaz. Göz çevresindeki yağ kaybı gözleri çökük ve kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Artık üst kapaklarda daha dolgun bir görünüm elde etmek için cilt dışında bir doku çıkarmamaya özen gösterilir. Hatta yağ vererek kapağı dolgunlaştırılır. Kaşları yükseltmek için ise en basit operasyondan karmaşığa doğru sayarsak botox, askılar, açık cerrahi teknikler ve endoskopik cerrahi teknikler kullanılır.

Doğal ve kalıcı sonuçlar…

Gözü tek başına değil yüzün tamamıyla düşünmek gerekir. Alt göz kapaklarını mutlaka yanaklar ve orta yüzle birlikte değerlendirmek lazım. Bu bölgeye orta yaşı geçmiş her hastada yağ enjeksiyonu yapılır. Göz kapaklarındaki fazla yağlar alınıp eksik bölgeler verilir, bazı bölgelerde kemik zarının altından, bazı alanlarda ise üstünden çalışılır. Bütün göz çevresi yağ dokusu ile desteklenir. Orta yüz bölgesi askılanıp göz çevresi kasları ile birlikte yukarıya asılır. Çok katmanlı yaklaşım denilmesinin sebebi göz çevresindeki her dokuya müdahale edilmesi. Böylelikle çok daha doğal ve kalıcı sonuçlar elde edilir.

Yaşlanan yüzde göz çevresi dışında diğer bölgelerin de değerlendirilmesi gerekir. Yüzü bir bütün olarak değerlendirip bozulma gösteren bölgelere erken müdahale edilmesi lazım. Amaç hastaların yaşlanma sürecini olabildiğince güzel görünerek geçirmelerini sağlamaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.